Mait Tõnisson on Eesti suurima päevakutesarja - Tallinna Orienteerumisneljapäevakute -peakorraldaja. Maidu kogu pere - ekstenniseprofist kaasa Ilona Poljakova ja lapsed käivad koos orienteerumas. Maidu idee tõttu toimub tänavu üks neljapäevak Aegna saarel, kuhu osalejad viiakse laevade ja kaatritega.

Mait Tõnisson toob välja 8 põhjust, miks tulla orienteerumispäevakule:

1. Orienteerumine on parim liikumisharrastus!

Orienteerumispäevakul saab igaüks valida enesele sobiva pikkuse ja raskusastmega raja ja liikumistempo. Alustada võid lihtsamate radade või aeglase sörgiga. Metsa vahel võid vabalt ka jalutada, sipelgaid või lilli vaadata, sekka mõne kontrollpunkti läbida. Emotsioon on garanteeritud!

2. Orienteerumine on alati uus ja huvitav!

Orienteerumispäevakud toimuvad pea alati uuel maastikul. Iga kord on uus rada, uued kontrollpunktid – uus ülesanne lahendada! Kontrollpunkte jahtides mööduvad kilomeetrid ja aeg märkamatult. Füüsilisest koormusest annab märku vaid rahulolev keha.

3. Orienteerumine lööb kõvaketta puhtaks!

Oma igaõhtust jooksu-, ratta- või muud ringi läbides keerlevad ikka argimõtted peas. Kuidas köögikraan tilgub, projekt ei ole graafikus, kaasale vaja kingitus osta ja vanem poiss ei saa matemaatikaga ikka üldse hakkama! Kaardiga metsas mütates sellised teemad pähe ei mahu – orienteerumisülesande lahendamine pakub ajule muud tegevust ja annab puhkuse rutiinsetest muredest.

4. Orienteerumine ei unune!

Metsas kontrollpunkte otsides satud vahel seikadesse, mis ei unune ka aastate möödudes. Kuidas ehmusid hullupööra jalge ees püsti karanud jänesest, kuidas kaaspäevakulise eredavärvilist särki kontrollpunktiks pidasid või kuidas teerajal jooksmise asemel kraavis sulistasid. Selliseid juhtumisi on mõnus ikka ja jälle meenutada ja edasi pajatada.

5. Orienteeruda saab koos pere ja sõpradega!

Orienteerumine on seltskondlik harrastus. Koos saab minna päevakule ja soovi korral võib päevakul ka koos rada läbida. Kui ka rada eraldi läbiti, saab hiljem üksteisega arutada, kes kustkaudu kontrollpunktidese tee leidis ja mida põnevat maastikul nägi.

6. Päevakul tekivad uued sõbrad ja tuttavad!

Päevakuõhtu muutub juba mõne osaluskorra järel vanade kamraadide kokkutulekuks, kuna sarnane harrastus liidab. Metsast tulles omi rännakuid arutades leiab kiiresti ühise keele ka senise võhivõõraga.

7. Orienteerumine ei ole hirmus – päevakulisi on palju!

Pelg enda oskamatuse pärast ei ole põhjendatud. Orienteerumispäevakulisi on palju ja alati abistatakse algajamat nii stardikoha leidmisel, osalusprotseduurist arusaamisel kui metsas ekseldes. Orienteerumispäevakul oled Sa ka rajal pidevalt kaaspäevakulistest ümbritsetud ja saad alati nõu küsida.

8. Otsustada saad juba hommikul!

Otsuse olla tubli ja usin saad teha varahommikul või suisa eelmisel õhtul, metsajooksu varustust tööle kaasa pakkides. Tööpäeva lõppedes on vaja lihtsalt kott haarata ja sammud või rattad päevaku poole seada. Kohale jõudes oled juba niikuinii kohal ja tuleb minna. Pärast on meeldiv enesega rahul olla, et kinkisid enesele vahva orienteerumiselamuse.