Beebi kopsud töötavad intensiivselt, tootes ainet, mis hoiab beebit lämbumise eest, kui ta oma esimese hingetõmbe teeb. Laps jätkab vähehaaval kaalus juurdevõtmist ja tema keha katnud lootevill on kadunud.

Ebamäärane pakitsus ja surve alakõhus tähendavad seda, et emakakael muutub pehmeks ja valmistub avanema. Võid tunda end suure ja kohmakana ning magamine on keerulisem kui kunagi varem.

Pea meeles, et sünnitus ei alga alati dramaatiliselt vete puhkemisega nagu filmis. Mõnel naisel tilgub vett supilusikatäite kaupa, teisel tulevad veed alles aktiivse sünnitusprotsessi käigus, kolmandal sünnib laps lootekotis. Vahel võib olla raske teha vahet, kas tilgub lootevett või uriini. Kui sa aga tilkumist tagasi ei suuda hoida, on tegu siiski looteveega.

Tavalisemad märgid lähenevast sünnitusest on limakorgi eraldumine ning valuhoogude sagenemine ja tugevnemine. Raseduse viimastel nädalatel näevad mõned naised ka kummalisi unenägusid.

Kasuta ootamise perioodi ära ja sisusta aega millegi huvitavaga — seda muidugi niipalju, kui suur kõht ja kohmakas liikumine lubavad.

Allikas: Pere ja Kodu