Beebi harjutab jätkuvalt hingamist ja pissib lootevette. Ta oskab tugevalt haarata, kuigi kõhus ei ole klammerdumiseks midagi peale iseenda ja nabanööri.

Sa võid tunda, kuidas beebi pea surub vaagnaluude vastu ning raskendab sellega sinu liikumist ja kehaasendi muutmist. Diivanilt või voodist ei pruugi enam ise üles saada. Proovi end küljele keerata ning siis istuli ja sealt edasi püsti tõusta.

Kui tunned kummalist surinat jalgades ja vaagnapiirkonnas, võib see tähendada, et beebi pea surub vaagnapiirkonna närvidele.

Kuigi ootad juba kindlasti kannatamatult uue ilmakodaniku sündi, naudi viimaseid üksiolemise hetki. Tehke partneriga kahekesi midagi põnevat, hiljem on selleks keeruline aega leida. Ära karda, et võid sünnituse alguse maha magada. Kui õiged valud pihta hakkavad, küll sa need ära tunned. Sünnitusvalud algavad tavaliselt emaka ülemisest osast ja siirduvad alaselga ning vaagnaluusse. Valud muutuvad järjest tugevamaks ning sagedamaks ja neid ei saa kehaasendi muutmisega leevendada. Kui sa aga siiski kahtled, võid kindluse mõttes arstile või ämmaemandale helistada.

Allikas: Pere ja Kodu