Ta on umbes 45 sentimeetrit pikk, kaalub 2,5 kilogrammi ja pea läbimõõt on ligi 9 sentimeetrit.

Kõik beebi luud peale pealuu on tugevnenud. Lapse soolestik on täidetud esmasrooja ehk mekooniumiga. Beebi peaks olema end pea alaspidi keeranud. Kui ta seda teinud pole ja ei tee veel ka järgmisel nädalal, võib arst kaaluda keisrilõike tegemist. Alates selle nädala lõpust võib su beebi iga hetk sündima hakata, sest 37. ja 42. nädala vahel ilmaletulnud last loetakse ajaliseks.

Beebi võib vaagnasse laskuda. Sellisel juhul tunned, et raskus on allapoole vajunud. Hingata on kergem, kuid samas suureneb surve põiele ja külastad tualettruumi veelgi tihedamini kui varem. Ole valmis ka gaasideks ja kõhukinnisuseks. Kuigi laps võtab kaalus juurde, siis sina enam lisakilosid ei kogu. Mõned naised võivad enne sünnitust koguni kehakaalust paar kilogrammi kaotada.

Kuigi kokkutõmbed sagenevad, siis kuni need ei käi regulaarselt, pole paanikaks põhjust. Kui valuhood tekivad iga viie minuti tagant ja see kestab järjest terve tunni, on aeg kiirustada haiglasse. Kui puhkevad looteveed, ära satu paanikasse ja võta vajaduse korral ühendust arsti või ämmaemandaga.

Kui sa seda veel teinud ei ole, siis 30 päeva enne eeldatavat sünnitustähtaega on viimane aeg töötamine lõpetada. Kui jääd rasedus- ja sünnituspuhkusele hiljem, kahaneb sinu sünnitushüvitis nende päevade võrra, mis sa kauem töötasid.

Allikas: Pere ja Kodu