Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) alustas USA-s peetavat kõrgetasemelist Cincinnati WTA tenniseturniiri ilusa võiduga, kui alistas avaringis endise maailma esireketi Angelique Kerberi (WTA 13.) tunni ja 25 minutiga 7:6 (9:7), 6:2.

Mängu selgelt domineerinud Kontaveit lõi kolm ässa ning realiseeris 13-st murdepallist neli. Kerber sai murdepalle kolm ja kasutas neist ära kaks. Matši üldpunktid jäid eestlanna kasuks 81:63.

Kontaveit on nüüd Kerberiga mänginud karjääri jooksul neljal korral ja saanud juba kolm võitu.

Teises ringis läheb eestlanna vastamisi 18-aastase poolatari Iga Swiatekiga (WTA 55.), kes üllatas avaringis Prantsusmaa esindajat Caroline Garciat (WTA 25.).

Avaseti alustuseks hoidis Kontaveit oma pallingut, kuid siis kaotasid mõlemad mängijad kahel korral järjest oma servigeimi. Seejärel hoiti oma pallinguid ja jõuti seisuni 6:5, kus Kontaveit sai Kerberi servil ka ühe settpalli. Sakslanna suutis selle aga päästa ja viis matši kiiresse lõppmängu. Seal tuli eestlanna välja 3:5 kaotusseisust, päästis ka ühe settpalli ja võitis lõpuks tulemusega 9:7.

Teist setti alustas Kontaveit võimsalt - tegi kaks murret järjest ja pääses juhtima 4:0. Kerber suutis seejärel võita veel vaid kaks geimi ja pidi vastu võtma kaotuse 2:6.

Anett Kontaveit - Angelique Kerber
KÕIK! Kontaveit võidab teise seti 6:2 ja pääseb teise ringi!
5:2. Kerber hoiab raskustega oma pallingut.
5:1. Kontaveit hoiab pallingut ja jõuab matši võidust ühe geimi kaugusele.
4:1. Kerber hoiab pallingut.
4:0. Kontaveit ei loovuta oma pallingul ühtegi punkti.
Juba 3:0! Suurepärases hoos Kontaveit murrab taas!
2:0. Kontaveit hoiab kindlalt pallingut.
1:0. Kontaveit alustab teist setti kohe murdega!
9:7! Kontaveit võidab avaseti kiire lõppmängu!
8:7. Kontaveidil kolmas settpall! Ja nüüd enda pallingul.
7:7. Kontaveit teeb tõrjevea.
7:6 ja Kontaveit jõuab settpallini!
6:6! Kontaveit päästab settpalli!
5:6... Lihtne eksimus eestlannalt.
Kontaveit tuleb 3:5 kaotusseisust välja ja viigistab 5:5-le.
4:5...
4:3 Kerberile.
3:5.
Kerber pääseb ette 4:2.
Kontaveit võidab oma servilt kahest punktist ühe ja on kaotusseisus 2:3.
Kontaveit võidab oma pallingult esimese punkti, kuid Kerber vastas kahel korral samaga ja juhib 2:1.
6:6. Kontaveit sai ühe settpalli, kuid see jäi paraku kasutamata. Kerber hoiab servi ja viib avaseti kiiresse lõppmängu.
6:5. Kontaveit hoiab pallingut. Vähemalt kiire lõppmäng on eestlanna jaoks avasetis tagatud.
5:5. Kerber võidab oma pallingugeimi ja jääb avasetis mängu.
5:4. Kontaveit hoiab taas kindlalt oma servigeimi.
4:4. Kerber pääseb ehmatusega, päästes ühe murdepalli. Mäng taas viigis.
4:3. Kontaveit hoiab pallingut, loovutamata ühtegi punkti.
3:3. Kerber hoiab esmakordselt oma servigeimi ja viigistab mänguseisu.
3:2 Kontaveit annab taas oma servi käest ja murded on tasa 2:2.
3:1. Kontaveit mängib 40:0 edu maha, kuid saab veel kaks murdepalli ja realiseerib neist viimase!
2:1. Kahjuks murrab sakslanna koheselt tagasi!
2:0. Kontaveit murrab!
1:0. Kontaveit alustas ässaga ega loovutanud avageimis ühtegi punkti.
Mäng algas! Kontaveit alustas servimist.
Tere, tennisesõbrad! Anett Kontaveiti ja Angelique Kerberi mäng algab kell 19.30, sest 10. väljaku avamatš on lõppenud. Seal alistas Alexandrova kõigest 57 minutiga Suarez Navarro 6:4, 6:1.
Allikas: Delfi Sport