Discgolf on hasarti tekitav spordiala, kus mängijad peavad võimalikut väheste visete arvuga spetsiaalse kettaga viskama discgolfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja. Discgolf sobib kõigile, sõltumata soost, vanusest või sportlikust vormist. Discgolfi saab harrastada nii liikumisharrastuse kui ka tippspordina. See on väga lihtsalt kättesaadav ja odav spordiala. Alustavale mängijale piisab vaid mõnest kettast – lähimaa kettast, ehk putterist ning pikema distantsi viskamiseks sobilikust kettast.

Rein Rotmeisteri sõnul on Eesti discgolf maailmas väga kõrgel tasemel. Maailma katusorganisatsiooni World Flying Disc Federation pingereas asub Eesti maailma edetabelis ülikõrgel 5. kohal. Augustis toimunud Euroopa meistrivõistlustel Horvaatias oli Eesti rahvuskoondis esindatud 16 liikmega, mis on suuruselt teine koondis Euroopas, vaid Soome, mis on Euroopas juhtiv discgolfi maa, on esindatud suurema koondisega.

"Sellel aastal olid meie sportlased ka esmakordselt medalitel, meie koondise esinumber Kristin Tattar võitis naiste avatud divisjonis pronksmedali, samaväärse tulemusega sai hakkama Viljandi noormees Robin Lepik juunioride divisjonis, ehk Eestile EM-lt kaks medalit. Lisaks saavutas Silver Lätt meeste avatud divisjonis äärmiselt tihedas konkurentsis 4. koha, edestades mitmeid Euroopa tippmängijaid. Maico Rimmel oli juunioride divisjonis samuti neljas. Meie koondise esinumber Kristin Tattar on jõudnud aga maailma absoluutsesse tippu, mõned nädalad tagasi toimunud Maailmameistrivõistlustel saavutas Kristin 8. koha ja eelmisel nädalavahetusel toimunud USA lahtistel meistrivõistlusetel 4. koha. Värskelt avaldatud maailma edetabelis hoiab Kristin 10. kohta. USA lahtised meistrivõistlused on maailmas kõige prestižeim võistlus, kuhu on võimalik pääseda vaid kutestega. Sellel aastal teevad Eesti discgolfi ajalugu ka meie mehed, kutse on saanud lausa 3 eestlast – Silver Lätt, Kristo Raik ja Ronald Rotenberg. Võistlus algab juba 3. oktoobril ja pöidlad pihku! Kui meie esinumbrid võistlevad ookeani taga, siis jätkub tippvõistlusi ka meile ning on väga hea meel, et sellel nädalavahetusel toimuvadesimesed Balti riikide meistrivõistlused just Eestis - Tallinnas Lauluväljakul. Ootame eestlastelt rohket medalisadu kuna just Eestis on Balti riikide discgolfi raskuspunkt! Ka tervisespordina on discgolf suurepärane valik, millest võib ka heas mõttes sõltuvusse sattuda. Eesti discgolfi kogukond on tänaseks kasvanud juba üle 20 000 mängija ning liikumisharrastusena ülipopulaarne." rääkis Rotmeister.

Allikas: Delfi TV