Anett Kontaveit (WTA 24.) läks Dubai tenniseturniiri veerandfinaalis vastamisi horvaatlanna Petra Marticiga (WTA 15.). Nelja parema hulka edenes maailma 15. reket.

Avasett kujunes tõeliselt tasavägiseks. Kontaveit murdis kiirelt Martici pallingu, pääsedes 2:0 ette. Horvaat ei jäänud aga vastust võlgu ja peagi oli seis 2:2. Seejärel suutsid tennisistid oma servigeimi hoida lõpuni välja.

Kontaveitil oli küll 6:5 eduseisus üks settpall kasutada, aga Martic päästis selle ja viis esimese seti kiiresse lõppmängu. Seal pani maailma 15. reket oma paremuse maksma, võites lõpuks üks tund ja 8 minutit kestnud avaseti 7:6 (4).

Teine sett kuulus juba kindlamalt Marticile. Horvaatlanna murdis kahel korral Kontaveiti pallingu ja võitis teise seti 6:1. Eesti esireketil oli ka kolm murdepalli kasutada, aga ühtegi ta paraku realiseerida ei suutnud. Matš kestis kokku üks tund ja 43 minutit.

Poolfinaalis ootab Marticit ees 20-aastane kasahhitar Elena Rõbakina (WTA 19.), kes oli 7:6 (3), 6:3 parem tšehhitarist Karolina Pliškovast (WTA 3.).

Täispikkuses:

Sõltumata Kontaveidi edasipääsemisest näitab Delfi TV laupäeval kell 17 ka Dubai turniiri finaali.

ANETT KONTAVEIT - PETRA MARTIC
Läbi! Kontaveitil oli küll kasutada murdepall, aga vastane päästis selle. Martic võttis lõpuks ikkagi geimivõidu endale, millega kindlustas ühtlasi pääsu poolfinaali. Horvaadi võidunumbriteks jäid 7:6 (4), 6:1.
1:5. Martic murrab taas eestlanna pallingu ja asub servima matši võidu nimel.
1:4. Valus... Kontaveitil oli kasutada kaks murdepalli, aga vastane otsustavatel hetkedel ei eksinud. Martic saab maratongeimi kätte lõpuks.
1:3. Kontaveit päästab ühe murdepalli ja saab esimese geimi kätte. Kas eestlanna suudab veel mängu muutuse tuua?
0:3. Martic võidab oma geimi kindlalt. Kontaveitil on nüüd selg vastu seina.
0:2. Kahju! Martic murrab teisel võimalusel Kontaveidi servi ja pääseb murdega ette. Eesti esireket on jäänud kiirelt keerulisse seisu.
0:1. Martic alustab teist setti oma servi hoidmisega.
Kahju! Esimese seti võidab Petra Martic kiires lõppmängus 7:4.
4:6. Marticil kasutada kaks settpalli.
3:4. Martic on seejärel võtnud aga kolm punkti järjest.
Kontaveit on pääsenud kiires lõppmängus 3:1 ette!
6:6. Martic võidab maratongeimi, kus Kontaveitil oli kasutada ka üks settpall. Ees ootab kiire lõppmäng!
6:5. Kontaveit loovutab vastasele kaks punkti, aga saab oma geimi ikkagi kätte. Martic taas surve all.
5:5. Kontaveit võitles välja 30:30 viigiseisu, aga järgmised kaks punkti kuulusid siiski Marticile.
5:4. Kontaveit pidi päästma ühe murdepalli, aga suudab oma geimi õnneks ikkagi hoida. Eestlannat lahutab seti võidust vaid üks geim.
4:4. Martic kangutab tasavägise geimi enda kasuks ja viigistab seisu.
4:3. Murdepalli päästnud Kontaveit saab lõpuks ikkagi oma servigeimi kätte ja hoiab edu.
3:2. Kontaveit näitab kindlat mängu ja võidab oma geimi kindlalt.
2:2. Martic suudab oma pallingut hoida ja viigistab seisu.
2:1. Martic murrab aga kiirelt vastu.
2:0. Kontaveit murrab kolmandal katsel Martici servi ja saab murde kätte!
Kontaveit saab avageimi kätte.
Kohtumine on alanud! Kontaveit alustab pallimist.
Kontaveit ja Martic teevad väljakul parasjagu sooja.
Tervist, tennisesõbrad! Juba peagi algab Dubai WTA turniiri veerandfinaalmatš Anett Kontaveiti ja Petra Martici vahel.
Allikas: Delfi Sport