Tegelikult pole lahedate kingipakkide meisterdamiseks palju vaja - piisab, kui sul on pisut kleebitavat särateipi ja mõned vildikad. Samuti võik kingipaki külge kleepida kõike, mis sulle kaunis tundib, käbidest kaneeliribadeni. Vaata ise!

Juba sel nädalavahetusel - 8.-9. detsembril ja ka 5. jaanuaril kell 11-16 toimub Tallinna Linnamuuseumi jõulumäng Üle linna jõulud!

Sinu peret ootavad neli Tallinna muuseumi. Kingipakke valmistatakse üheskoos Linnamuuseumis, kuid ka Fotomuuseum, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum ja Tallinna vene muuseum avavad uksed kõikidele huvilistele jõuluteemaliste eriüritustega!

Jõululuuletusi võib näiteks lugeda sõbralikele teraapiakoertele! Vaata üliarmsat videot SIIT!

Meil on veel mitu vahvat soovitust jõuluehete pakkimise ja meisterdamise kohta.

Kuidas teha ise küünalt, seda vaata sellest videost SIIT!

Kuidas meisterdada ise eriti odavad, kui väga kaunid jõuluehted, seda vaata SIIT!

Aga nädalavahetusel mine perega muuseumisse!

Üle linna jõulud mängu raames otsi neljast vanalinna muuseumist üles jõuluvana, koolipapa, fotovana ja tornivaht!

Jõulud panevad linna särama! Linnaväljakule kerkib jõulukuusk ja tänavate kohal hõljub piparkoogilõhn. Nii kodus kui ka koolis valmistutakse jõulupeoks, fotoateljees saab üles pildistatud iga väiksemgi linnaelanik. Kõige kiirem on aga linna vanal tornivahil, sest just tema kannab hoolt jõulurahu eest. Kaigub jõulumuusika, mängitakse ringmänge ja meisterdatakse jõulukaunistusi!

_________________________________________________________________

Fotomuuseum, Raekoja 4/6
Jõulud fotoateljees

Enne jõule on fotoateljees palju sagimist, sest kõik soovivad saada endast ja oma perest jõulufotot. Ikka selleks, et kaugemal elavaid sugulasi ning sõpru rõõmustada. Fotograaf Peeter on vana tuntud fotomees, kes teab kõiki fotograafia saladusi ja nippe. Tule kohtu fotovanaga, lase endast üks pilt teha ja õpi ise tsüanotüüpiat tegema. Pildist saab meisterdada väga erilise jõulukaardi!

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Komandandi tee 2
Jõulurahu suurtükitornis

Vanades kaitsetornides valitseb jõulumeeleolu, tornivaht Hans Schulte võtab vastu külalisi. Kuna tornivahil on jõulude eel kiireid tegemisi, siis nõuab tema ülesleidmine nutikust. Põnevas otsimismängus saab tuttavaks ka teiste oluliste linnaelanikega. Kiek in de Kökis ja Lühikese jala väravatornis mängitakse muusikat ning saab meisterdada, salapärased bastionikäigud on lahti kõikidele huvilistele. Neitsitornis on avatud kohvik!

Kõigil päevadel kõlab advendiaja muusika ammustest aegadest ja ka tänapäevast!

Kell 12 - vanade keelpillide ansambel Inscientia Beata Kiek in de Kökis

Kell 14 - Peeter Klaas viola da gamba'l Lühikese jala väravatornis

Kell 15 - vanade keelpillide ansambel Inscientia Beata Kiek in de Kökis

Tallinna vene muuseum, Pikk 29a
Kooli jõulupidu

Tallinna vene muuseumis satud linnakooli, kus valmistutakse jõulupeoks. Külalisi võtab vastu koolipapa, kes pakub teed, pajatab lugusid kaugetest kooliaegadest ning esitab vene klassikute jõululuuletusi. Üheskoos kaunistatakse jõulupuud ja meisterdatakse maski, juhuks kui tuleb uue aasta karnevalist osa võtta. Julgemad saavad oskuse proovile panna kurni- või doominomängus.

8.12 kell 14 Aleksander Nevski kiriku naiskoori jõululaulukontsert
9.12 kell 12.30 Aleksander Nevski kiriku naiskoori jõululaulukontsert

5.01 kell 13 sopran Maria Veretenina jõululaulude ja pühateoste kontsert

Linnamuuseum, Vene 17
Jõuluks koju!

Jõulu eel on linnakodu siginat-saginat täis, sest kogu pere valmistub pühadeks. Kuusk on juba tuppa toodud ja toad kaunistatud. Tule pererahvale appi kingipakke ja jõuluehteid meisterdama. Ka linnaloomad ja -linnukesed saavad kingituseks ilusa ja maitsva kõhutäie. Levivad kuuldused, et jõuluvana võib samuti jõulukodust läbi astuda, kuid enne seda saab jõulusalmi lugemist harjutada neljajalgsete pereliikmetega, kes kuulavad hoolega ning näitavad ka ise, milliseid trikke nemad paki saamiseks plaanivad teha. Lugemiskoerad ja nende juhid tulevad Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust.

8.12 kell 13 - Vanalinna hariduskolleegiumi kanneldajad Ella Maidre juhendamisel

8.12 kell 15 - Viimsi Muusikakooli ja Tallinna Muusikakooli kandleõpilased Laura Lindpere juhendamisel

9.12 kell 15 - EMTA kandlemängijad Kristi Mühlingu juhendamisel

Jõuluprogrammi piletiga saab nelja muuseumisse minna kõigil kolmel päeval.
- täispilet 15 eurot
- sooduspilet 9 eurot

- perepilet 25 eurot
- eelkooliealised tasuta

Allikas: Delfi TV