Täna andsid teatri NO99 tegijad teada, et lõpetavad ühise tegevuse. Kuidas sai NO99-st Eesti ühikonnas kõige rohkem kõneainet andev kultuuriasutus ja miks teda tulevast aastast enam kultuurimaastikul pole? Delfi ajakirjanik Indrek Tark ja kultuuriministeeriumi teatrinõunik ja semiootik Katre Väli võtsid teema arutuse alla.

Teatri nimesse on iseensest lõpp sisse kirjutatud: teatril oli plaan tuua välja sada lavastust ja siis laiali minna. Juhtus see küll varem, kui plaanitud. Väli arvates on selle taga ilmselt teatud loominguliste protsesside jadaga - kui iga uus lavastus ületab eelmist, siis mingi hetk võib jõud veelgi kõrgemale püüelda otsa saada, arvab Väli.

NO99 puhul on erakordne, et teatri trupp on suutnud niivõrd tugevalt panustada. Eestis Väli arvates teisi selliseid truppe ei ole.

Riikliku teatri tegevuse lõpetamine näitlejate ja lavastajate soovil on pretsedent, Eesti teatrielus pole varem midagi sellist juhtunud, märkis Väli. Teatri sihtasutus likvideeritakse, mis täpsemalt teatri varadest ja hoonest saab, ei ole veel teada.

Teatri NO99 lõpetab etenduste andmise aasta lõpus.

Allikas: Delfi TV