Et inimesi korrale kutsuda ja teavitada täna kehtima hakanud uutest liikumispiirangutest, informeerivad politseinikud üle Eesti kohalikke inimesi tänavatel ruuporiga.

Põhja Prefektuur postitas Facebooki-lehele ka politseibussi seest jäädvustatud video sellest, kuidas piirkonnapolitseinik Ivar Saar manitseb tallinlasi: "Head inimesed! Mina olen teie piirkonnapolitseinik Ivar Saar. Seoses koroonaviirusega on praegu lubatud avalikes kohtades liikuda vaid üksi või kahekesi. Teiste inimestega tuleb hoida vähemalt kaks meetrit vahet. Nii hoiate iseenda ja teiste inimeste tervist. Igaühe panus selles on väga oluline! Täname teid!"

Valitsuse erikomisjoni otsusega tuleb alates tänasest avalikes kohtades nagu välistel mängu- ja spordiväljakutel, randadel, promenaadidel, tervise- ja matkaradadel ja siseruumides hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet, välja arvatud kodudes ja juhtudel, kui seda pole võimalik tagada. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. See piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele perekondadele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid.

Allikas: www.DELFI.ee