Tänasel riigikogu infotunnil annavad peaminister Jüri Ratas, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ning sotsiaalkaitseminister Kaia Iva vastuseid riigikogulaste küsimustele.

Peaminister Jüri Ratas vastab küsimustele poliitilise kultuuri kohta, munitsipaalmeedia kohta, otsustamisprotsesside kohta valitsuses, Ukraina toetuse kohta, pensionipoliitika kohta, koalitsioonilepingu täitmise kohta ning viha õhutamise kohta Eestis.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist vastab küsimusele ettevõtluskonto kohta.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva vastab küsimustele sotsiaalteenuste hinnakujunduse, jätkusuutlikkuse ja kättesaadavuse kohta ning omavalitsuste kohustuse kohta aidata abivajajat.

Kohe infotunni alguses läks tuliseks, kus EKRE saadikud küsisid Rataselt aru möödunud nädala esmaspäeval toimunud Tarandi rünnaku kohta. Ratas mõistis üheselt hukka nii vägivalla kui ka vägivaldsed rekvisiidid, mida seal kasutati - näiteks võllapuu ja presidenti moonutanud pildid.

Ratas pidi ohtralt aru andma ka munitsipaallehtede rahastamise osas.

Ettevõtlusministrilt päriti ettevõtluskonto kohta.

Kaia Iva sai ülesandeks vastata sotsiaalteenuste hinnapoliitika kohta - riigikogulastele pakkus muret hindade kujunemine ning nende läbipaistvus. Tema sõnul eelistatakse praegu kulukale ööpäevaringsele hooldusele pigem kodus elamist toetavaid teenuseid nagu näiteks intervallhoiud ja päevahoiud.

Allikas: www.DELFI.ee