Mart Helme sõnul käib IT- ja väliskabanduse mininstri kohale tihe võidujooks: kandidaate ametikohale olla juba kuus-seitse, rääkimata ühest eelseisvast kohtumisest veel ühe nimekirja lisanduda soovijaga.

"Langetasime eile konsultatsioonide raames otsuse, et me täna, siin, mingit otsust vastu ei võta," märkis Helme enne tänast EKRE volikogu istungit. "Kuna kandidaate on nii palju, siis tuleb läbi viia nende kandidaatide tõsisem sõelumine, kohtumised, jutuajamised, arutelud. Taustakontrollid, kui soovite. Me ei kiirusta sellega."

Hetkeseisuga on parteil ette käia kuus-seitse tõsisemat kandidaati. Osad olla avaldanud ise oma valmisolekut, osa olla kolmandate isikute poolt esitatud. Täna kohtub Helme Tartus veel ühe inimesega, kes EKRE ministrite "pikka pinki" täiendada võib. "Tahame, et meie järgmine minister oleks selline, kes kõik spekulatsioonid, süüdistused, rünnakud - millega kostitati eelmisi ministreid (enamjaolt alusetult ja alatult) - saaks nulli keerata," ütles erakonna esimees Delfile.

Allikas: Delfi TV