Täna andis riigikogu ees ametivande väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik, kellel osas ilmnesid tõsised lähisuhtevägivalla kahtlustused. Mart Helme peab erakonnakaaslasel lasuvaid süüdistusi, mida on Kuusiku lähikondlased meedias kinnitanud, väljamõeldiseks.

"Kuusik vastas kahtlustustele selge eitusega, tema abikaasa vastas selge eitusega, ma ei näe, millest siin rohkem rääkida," ütles Helme.

Helme arvates ei olnud ka küsimust selles, kas Kuusik oleks pidanud ametivande andma või ei, kuni kahtlusi kinnitavaid tõendeid ei ole.

Hommikul kohtusid peaminister Jüri Ratas ja siseminister Mart Helme Kuusikuga. Lisaks Kuusikule lükkas lähisuhtevägivalla süüdistused telefoni teel tagasi tema abikaasa.

Kuusiku ametivande andmise ajal lahkus aga president Kersti Kaljulaid saalist. "Kui Eesti vabariigis on president, kes ei tule õnnitlema värskelt ametisse määratud valitsust, siis on president käitunud lihtsalt protokollile mittevastavalt ja peaks tõsiselt järele mõtlema, kas ta ise sobib presidendi ametisse," kommenteeris Helme.

Allikas: Delfi TV