Eesti 200 juht Kristina Kallas ütleb, et nad loodavad riigikogus saada isegi 15 kohta. Võimalike koostööpartneritena nähakse kõiki erakondi.

"Meie ainuke mure on, et raske teha koostööd nendega, kes ründavad ja kasutavad viha õhutamist," arutles ta. Mitmed erakonnad on avalikult teada andnud, et EKREga nemad võimuliitu ei teeks, Kallas nii resoluutne pole.

Ta märkis, et nendega oleks maailmavaateliste erimeelsuste tõttu keerukas koostööd teha, ent samas on mõned asjad EKRE programmis Eesti 200 meeskonnale väga sümpaatsed. "Mulle meeldib, et nad tõstatasid maksude teema. Ma loodan, et sellest tuleb mingi debatt," rääkis ta.

"Nad tulid jõuliselt väga jalustrabava maksupaketiga. Sümpaatne on ka see, et nad räägivad Eesti kestmisest piirkondades väljaspool Tallinna ja Harjumaad. Ka see on üks teema, millest tuleb Eestis väga palju rääkida."

Videointervjuus on juttu ka skandaalsest plakatikampaaniast ja sellest, millele Eesti 200 edaspidi rõhku paneb. Kas taoline aktsioon võib korduda (mainitud plakatid)? "Ühiskonda ei saa pidevalt šokiseisundisse viia," märkis Kallas. Lähemalt vaata juba videost.

Allikas: Delfi TV