Tormihoiatused peavad paika: läänepoolsed Eesti piirkonnad on saanud mekkida nii tugevat tuult, murdunud puid kui ka tõusnud veetaset. Eriti väljapaistev on olukord Saaremaal.

Täna kella 16 seisuga on Saaremaal tuul oluliselt tugevnenud ja veetase tõusnud. Tuul lennutab paate ja kalapüügivahendeid. Tori abajas on vesi üle kivikindlustuse tõusnud, Hoppet hulbib kõrgel vees, pingid on rannaääres vee all. Nasval on maantee vee all, politsei on edasisõidu piiranud.

Videost ja allolevast galeriist on näha Saaremaa pärastlõunaseid ilmastikuolusid: teed on kohati kaetud veekihiga, hoovidest on saanud laukad ning tuul murrab oma jõuga puid maha.

Nasva elanik nentis aga Delfile, et siiani pole olukord liigselt ebameeldivaks kujunenud. "Tee on vee all sellistes kohtades, kus elamurajooni üldiselt pole," selgitas kohalik olukorda, ent lisas, et veetõus pidavat jätkuma õhtuni. Homseks hommikuks oodatakse külas juba veetaseme alanemist.

Nasvalane märkis, et tuul on lausa nii tugev, et oma koduhooviski on mõni puu murdunud - täpsemalt lepad. Muid tormikahjustusi pole aga küla peal täheldatud.

Saarlaste olukorraga saad lähemalt tutvuda järgnevatest galeriidest:

Allikas: www.DELFI.ee