Laupäeval avati performance’iga Pärnu raekojas asuvas Linnagaleriis Tšehhist pärit ja New Yorgis elava kunstniku Shalom Neumani näitus “Fusionism”.

Näitusel esitatud värvikirevad tööd on kineetilised ja interaktiivsed, tema kujud reageerivad liikumisele ja häälitsevad ning tekitavad helisid. Neumani tööde eripära väljendubki mitmekesises meediumite kasutmamises ja vaataja erinevate meelte stimuleerimises.

Neuman on õpetanud The Cooper Unionis, Parsoni disainikoolis, Pratti instituudis ja on olnud külalisõppejõud Yale’i Kaunite kunstide koolis, Praha Kunstiakadeemias, Beer Sheva kolledžis ja Raanana kultuurikeskuses Iisraelis. Tema teoseid on eksponeeritud ulatuslikult Ameerika Ühendriikide, Euroopa, Lõuna-Ameerika, Aasia ja Iisraeli galeriides ja muuseumides.

Näitus avati festivali Diverse Universe Live performance'iga. Luulerünnaku-nimeline üritust kureeris Jürgen Rooste. Üles astus eesti luule kahurvägi: Jürgen Rooste, Fagira D. Morti, Kristjan Haljak, Eda Ahi, Kalev Vapper, Erik Juhandi, Karl Kuusk jt.

Päeva jooksul esitatati eri kohtades üle Pärnu - ühistranspordis, rannas, kohvikutes ja mujal - spetsiaalselt kokku pandud luulekava, milles luuletajad võtavad eri rolle, kehastuvad usukuulutajaks, poliitikuks, hulluks, müügimeheks jne. Luulekava juurde esitati elavas esituses muusikat ja tantsiti. Üritus toimus Pärnu IN August festivali raames.

Allikas: Delfi TV