Terviseradade kuu “Vabariigi terviseks puhul külastasime õpetaja Dmitri Reinmetsa suusatundi Karulaugu terviserajal, mille ta tegi Haabneeme kooli 3. klassi õpilastele. Dmitri annab videos nippe lastega peredele, kuidas ja millega suusatamisel arvestada ja näitab ette praktilisi harjutusi. Harjutusi demostreerib ka sama kooli õpetaja Bert Tippi.

Dmitri Reinmets on murdmaasuusatamisega tegelnud alates 9. eluaastast. On kuulunud Eesti murdmaasuusatamise noorte- ja juunioride koondisesse. Lõpetanud Audentese Spordigümnaasiumi Otepääl. Kehakultuuri eriala bakalaureusekraad Tartu Ülikoolist ning kehakultuuriõpetaja eriala magistrikraad Tallinna Ülikoolist. Ta on suusatreener Jaak Mae suusakoolis ja Kehalise kasvatuse õpetaja Haabneeme Koolis.

Bert Tippi. Murdmaasuusatamisega tegelenud 10. eluaastast. Õpitud sai ise ja koos sõpradega. Põhitreening oli kooliajal kergejõustik ning talviti suusatamine. Tõsisem suusatamine jõudis minuni 15 aastaselt. Bert on õppinud Koeru keskkoolis. Sporditeaduste magistrikraad omandatud Tartu Ülikoolis. Hetkel on ta EKR 5. taseme murdmaasuusatreener CFC Jaak Mae Suusakoolis ning kehalise kasvatuse õpetaja Haabneeme koolis.

Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril on kõik eestlased oodatud terviseradadele liikuma “Vabariigi terviseks!”, et teha ühiselt maakerale mitu ringi peale,“.
Info erinevate sündmuste kohta leiab jooksvalt kodulehel www.terviserajad.ee

Terviseradade kuu “Vabariigi terviseks!” toimub Sihtasutuse Eesti Terviserajad, Eesti Olümpiakomitee ja Ühenduse Sport Kõigile koostöös.

Karulaugu terviserada:
http://terviserajad.ee/rajad/haabneeme-terviserada/

VIDEO: Dmitri Reinmets: alguses on lapsel kõige olulisem saada kätte suusa tunnetus
Allikas: Delfi TV