KIKi korraldatud energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt finaalis selgusid 4 parimat tudengite projekti, mis vähendavad energiakulu nii ülikoolis kui sobivad kasutamiseks ka koduses majapidamises. Kokku said tudengid ja ülikoolid projektide elluviimiseks 36 000 eurot.

Auhinnad pälvisid projektid: „Kanalisatsioonivees peituva soojuse regenereerimine“ (TTÜ), „Mahetoit ülikooli“ (EMÜ), „Ressursisäästlik kraan“ (TTÜ) ja IT-projekt „Green Wave“ (TÜ). Kõik neli projekti saavad ülikoolis idee realiseerimiseks vajaliku summa, mis on kuni 10 000 eurot. Lisaks saab iga tudengimeeskond 1 500 eurose stipendiumi.

Valiti ka rahva lemmik, milleks on Tallinna Ülikooli jäätmete liigiti kogumise projekt. Projekti meeskonda premeeriti parvematkaga firmalt www.veematkad.ee. Kokku anti rahva lemmiku valimisel ligi 1 300 häält. Hääletada sai nii Delfis, KIKi Facebooki lehel kui ka kohapeal.

Kohapeal anti auhind veel Nopri Talumeierei lemmikule ja Elmo lemmikule. Nopri Talumeierei lemmik oli projekt "Mahetoit ülikooli". Idee autorid said kokku 120 euro eest Nopri tooteid. Elmo lemmikuks osutus I koha omanik „Kanalisatsioonivees peituva soojuse regenereerimine“ projekt ning võidutiimi liikmed said tasuta 2 päevase elektriauto kasutusõiguse.

Allikas: Delfi TV