Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et eilne valitsuse otsus mitte ühineda ÜRO migratsioonileppega näitas, et valitsuse töö on sisuliselt lõppenud. Nüüd peaminister Jüri Ratas ütlema, kuidas edasi minna.

"On selge, et pärast eilset valitsuse otsust ei saa valitsus samamoodi edasi minna. Meie jaoks on valitsuses töötamise tingimuseks kahtlemata see, et valitsusel on ühtne välispoliitika. Sellest tulenevalt on selge, et valitsus on peale eilset kriisis, see kriis tuleb lahendada. Oleme teinud omalt poolt peaministrile ühe ettepaneku, kuidas seda on võimalik lahendada," ütles Ossinovski.

Sotside lahenduseks on justiitsminister Urmas Reinsalu ametist vabastamine. Nüüd peab peaminister Jüri Ratas otsustama, kuidas edasi minna. Just Reinsalu erakond Isamaa oli rändeleppega liitumise peamine vastane.

"Eilsest päevast faktiliselt valitsuskoostööd Eestis sellisel kujul ei ole," ütles Ossinovski. Vormiliselt valitsuse edasikestmist ta ei toetanud, ta leidis, et mingi lahendus tuleb leida.

Allikas: Delfi TV