Täna pärastlõunal panid neli inglise aktivisti Raekoja platsil püsti plakatid, mis teatasid, et Maa on lame ning päike väike ja lähedal.

Aktivistid peatusid Tallinnas rohkem kui kaks kuud kestva Euroopa reisi raames. Nende eestkõneleja, töötu Ühendkuningriikide kodaniku Dave Murphy sõnul toetavad nende kahekuust reisi annetajad.

"Reisi eesmärk on inimesi teavitada sellest, et Maa on tegelikult lame," ütles ta. "Meile on valetatud viimased 500 aastat selle kohta, kus me elame. Nüüd on aeg, et inimesed teaksid tõde."

Murphy räägib videos, et mitte keegi ei tea, missugune on Maa serv, kuna Antarktikasse ei tohi üksinda minna.

Laupäeval kuulutati tõde Varssavis, homme suundutakse edasi Riiga. Plaanis on külastada 39 Euroopa riiki.

Lameda Maa teooria hakkas laiemalt levima 2014. aastal tänu selleteemalistele YouTube’i videotele. Tänu sotsiaalmeediale ongi tekkinud lamemaalaste kommuunid, kus nähakse YouTube’i tõelise tõe allikana, vastukaaluks peavoolumeediale ja valitsusele. Nad ei nõustu gravitatsiooniteooriaga ega teadlaste tõestustega selle kohta, et Maa on tegelikult ümmargune.

Tartus toimunud Teadlaste ÖÖ festivalil kordasid Tartu ülikooli füüsikud katset, mida tuntakse Cavendishi eksperimendina. Katse õnnestus ja tõestas taaskord, et Maa on ümmargune, kuid Eesti juhtiv lamemaalane Hando Tõnumaa ei jäänud tulemusega rahule.

Allikas: Delfi TV