Täna pälvisid vapruse eest aumärgi 58 elupäästjat, nende seas Lõuna päästekomando päästjad Tauno Tuvike ja Endel Aare. Üks päästjatest ütles, et kuigi aumärk on suur tunnustus, läheb kõige rohkem hinge, kui inimene ise tehtud töö eest tänab.

14. aprillil põles Jõgeva vallas Painkülas kahekorruselise maja korter. Saabunud päästjad Tauno Tuvike ja Endel Aare tõid majast välja ühtekokku kolm kannatanut. Sel sündmusel töötas suitsusukelduslüli suure koormuse all, sest oli vaja leida kannatanud, likvideerida tulekahju ning tagada samal ajal ülejäänud elanike ohutus.

Nii Tuvike kui ka Aare tõdesid, et päästma tõttasid nad kohe, ilma, et oleksid jõudnud ette mõelda. Hiljem jõudis kohale, millega hakkama saadi. Elukutseliste päästjatena oli neil abi õpitust ja treeningutest, mis aitavad kiirelt reageerida.

Kuigi aumärk on suur tunnustus, ütles üks päästjatest, et kõige rohkem läheb hinge, kui inimene ise tehtud töö eest tänab.

President Kersti Kaljulaid, siseminister Mart Helme ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tunnustasid täna aumärkidega 131 inimest, nende seas 58 elupäästjat.

Allikas: Delfi TV