Arutelus võeti vaatluse alla erinevate vähemusgruppide kogemuslood ning küsiti, kuidas need mahutuvad tänastesse ja tulevastesse majandusmudelitesse ning milliseid väärtusi need loovad. Kas innovaatilised avatud kontorid ja kiidetud ringmajandusmudelid ikka loovad uusi väärtusi? Kuidas saaksime objektistavast majanduskeskkonnast edasi liikuda väärtustepõhise majanduseni?

„Erinevate vähemuste kohtumisel tekib paljusus, kelle rikkuseks pole mitte raha ja investeeringud, vaid kogemused ja lood, avatumad vaatenurgad, võrdsemad võimalused,“ lausus arutelu peakorraldaja Kadri Sikk. Ta lisas: „Neurodiversiteet, feminism, veganlus, LGBT ja inimõigused on kahtlemata tulevikumajanduse väärtused. Arvamusfestivalil küsisimegi, kuidas saame erisusi toetades jõuda lahendusteni, mis tagavad kõigile majandusliku heaolu.“
Arutelu juhtis Siim Vahtrus (SpeakSmart). Osalejad: Aet Kuusik (Feministeerium), Kadri Sikk (Eesti Vegan Selts), Kristiina Raud (Eesti LGBT Ühing), Liina Rajaveer (Eesti Inimõiguste Keskus).

Arutelu „Kullast kallim – väärtustepõhisest majandusest täna ja tulevikus“ sündis inimõigustega tegelevate organisatsioonide koostöös ja leidis aset 10. augustil Arvamusfestivalil.

Allikas: Delfi TV