Käimas on Eesti Laulu viimased proovid ja juba homme õhtul leiab Saku Suurhallis aset finaalkontsert. Oma Maitse uuris üles astuvatelt artistidelt, millised on nende söömisharjumused enne lavale minekut?

Kes pikutab, kes teeb kätekõverdusi või valmistab ennast mõnel muul moel esinemiseks ette, kuid üks on kindel - toit ja jook kuuluvad artistide lavataguse rutiini juurde.

Küsisime ka lauljate lemmiktoitude kohta ja saime teada, et mitmed neist eelistavad Itaalia kööki, näiteks Inger tõi välja kanapasta ja Stefan pitsa.

Lemmikute seas leidus ka eestlastele armsaid koduseid toite, Sünne Valtrit saatvad Väliharfi muusikud Marko ja Anton peavad lugu mannavahust ja kartulipüreest.

Väikese panuse heategevusfondi Aitan Lapsi ja Eesti Laulu koostööle on andnud kõik üles astuvad artistid. Nimelt kogu üritusel nende poolt kasutatav plasttaara läheb taaskasutusse ja pandipakendite tagatisraha annab 1500 Eesti lapsele võimaluse sel laupäeval Tallinnasse sõita, et tasuta vaadata Eesti Laulu peaproovi. Selleks otstarbeks olid nii Tartus ülikooli spordihallis kui ka nüüd Tallinnas lava taha paigaldatud taaraautomaadid.

Vaata videost, mida artistid oma söömisharjumuste kohta veel rääksid!

Allikas: Delfi TV