Täna kukkus Rootsis Umeå linna lähedal Storsandskari saarel alla väikelennuk. Kõik üheksa pardal olnud inimest hukkusid, kirjutab Aftonbladet.

Lennuk, mis pidi viima reisijad langevarjuhüppeid tegema, kukkus alla saart ümbritseva jõe äärde. Häire lennuõnnetusest tuli kell 12.12, vahetult enne kui lennuk nina ees maasse kukkus.

Kell 15.45 tuli teade, et kõik üheksa pardal olnud inimest hukkusid. Kohaliku päästeteenistuse pressiesindaja Gabriella Bandlingi sõnul on hukkunute lähedasi õnnetusest teavitatud, kirjutab Aftonbladet.

Lennuk oli väljunud Umeå lennujaamast kohaliku aja järgi veidi peale 13.30.

Pealtnägijad kirjeldasid, et kuulsid kõva pauku ja nägid siis lennuki kukkumist.

Teine pealtnägija ütles, et nägi, kuidas lend end keerutas, samal ajal nina maa poole lennates, enne kui alla kukkus. Seda kinnitab ka videojäädvustus, mille tegi 16-aastane poiss, kirjutab Independent.

Sündmuspaigal olev kohaliku päästeteenistuse töötaja Conny Qvarfordt ütles Rootsi ajalehele TT, et lennukiga pidi midagi juhtuma kohe peale õhkutõusu.

Lennujaamast kinnitati, et allakukkunud lennuk oli GippsAero GA8 Airvan, mis oli mõeldud transportima kaheksat inimest koos piloodiga. Üldiselt võib see lennukimudel mahutada kuus kuni 14 inimest.

Allikas: www.DELFI.ee