Austraalia idaosas valitsevad praegu jäised tingimused, mis on toonud lume isegi nii kaugele põhja kui subtroopilisse Queenslandi.

Austraalia Meteoroloogiabüroo nimetas seda haruldaseks nähtuseks, märkides, et Queenslandi osariigis ei ole märkimisväärselt lund sadanud alates 2015. aastast, vahendab BBC News.

Halva ilma hoiatused on antud 1000-kilomeetrisele rannikulõigule, kuhu jääb ka Austraalia suurim linn Sydney.

Inimestel soovitatakse paduvihma ja tormituulte tõttu siseruumides püsida.

Meteoroloog Lachlan Stone’i sõnul oli lumesadu Queenslandis, mille tõi kaasa külmem õhk lõunast, ebatavaline nähtus osariigis, kus kliima on tavaliselt subtroopiline või isegi troopiline.

„Aga osariigi lõunaosas, eriti Uus-Lõuna-Walesi piiri lähedal on üsna mägine ja kõrgemates piirkondades võib minna üsna külmaks,” ütles Stone.

Võimude teatel sadas lund Stanthorpe’i linna lähedal, 220 kilomeetrit Brisbane’ist edelas. Temperatuur oli seal täna Stone’i sõnul nulli lähedal.

Kuni viis sentimeetrit lund sadas kas Blue Mountainsi piirkonnas Sydneyst läänes, mistõttu suleti teid ja anti hoiatusi.

Juunis algab Austraalias talv. Tänavune suvi oli seal aga arvepidamise algusest alates kuumim ning kannatati põua, üleujutuste ja maastikupõlengute all.

Allikas: www.DELFI.ee