Laupäeval astusid showcase-stiilis maratonkontserdil üles kõik noored Eesti muusikud, kes on pälvinud Noore Jazzitalendi tunnustuse, tuues lavale oma lemmikkoosseisu ja esitades lugusid, mis peegeldavad nende tänast muusikalist palet. Galakontsert oli eriprojekt, mis loodi spetsiaalselt Jazzkaare 25. juubeli tähistamiseks. Eesti võimsaima vokaaliga jazzlaulja Sofia Rubinal on oma lauljakarjääri kujunemise kohta õige põnev lugu!

"Laulma hakkasin juba väikse tüdrukuna, 8-kuuselt laulsin iseendale hällilaule. Mida rohkem oli võimalust laulda, seda rohkem ma esinesin ja mulle see meeldis," meenutab ta ning märgib ära, et esimese improviseerimiskogemuse sai ta Pärnu Lühima Öö festivalilt, kus oli vaja 12 minutit improviseerida. "See oli alguses šokeeriv, aga pärast seda olin nagu kala veel ja hakkasin mõtlema, et miks mitte jazzvooluga edasi minna, areneda ja olla selle vabaduse sees!"

Noore Jazztalendi tiitel on Sofiat tema enda sõnul rikastanud, kuid pole otseselt elu muutnud. "Iga muusik tahab tunnetada, et tema muusika meeldib ja et on respekt tema isiksuse vastu, et minu kolleegid tahavad koos minuga mängida ja näevad, et konkursid, mida ma olen eelnevalt ja ka pärast läbinud, need polnud niisama ja on osa mu muusikuteest," arvab ta.

Alates 2007. aastast on võitjad olnud Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel-Rasmus Remmel, Kaspar Kalluste ja Holger Marjamaa.

Allikas: Delfi TV