FOTOD JA VIDEO | Kuldgloobused jagatud: peaauhinnad viisid koju Quentin Tarantino "Ükskord Hollywoodis" ja Sam Mendesi sõjafilm "1917"
Hollywoodi Välisajakirjanike Assotsiatsioon kuulutas öösel välja 77. Kuldgloobuste võitjad 25 erinevas kategoorias ning peaauhinnad viisid koju Quentin Tarantino "Ükskord Hollywoodis" (parim komöödia/muusikal ja stsenaarium) ja Sam Mendesi "1917" (parim draama ja režissöör). Parima võõrkeelse filmi auhinna sai "Parasiit" ning parimaks meesnäitlejaks kuulutati Joaquin Phoenix ("Jokker"), naisnäitlejaks aga Renée Zellweger (“Judy”).
Netflixi "Marriage Story" korjas ühe auhinna parima naiskõrvalosa kategoorias (Laura Dern), viiele auhinnale kandideerinud Martin Scorsese maffiadraamal "The Irishman" ei õnnestunud üheski kategoorias särada, vastuoluline "Jokker" korjas auhinnad parima muusika (Hildur Guðnadóttir) ja meespeaosa auhinnad (Joaquin Phoenix).
Viiele Kuldgloobusele kandideerinud Quentin Tarantino "Ükskord Hollywoodis" kuulutati 2019. aasta parimaks muusikaliks/komöödiaks ning Tarantino sai auhinna ka filmi stsenaariumi eest. Näitlejatest sai Brad Pitt parima meeskõrvalosa auhinna.
Auhinnagala suurima üllatusena korjas parima draama ja režissööri auhinnad Sam Mendesi sõjafilm "1917", mis paistab silma ka sellepoolest, et Esimese maailmasõja sündmused on näiliselt üles võetud ühe katkematu kaadriga.
HBO seriaalidest sai "Tšernobol" kaks auhinda - parim miniseriaal ja parim meeskõrvalosa miniseriaalis (Stellan Skarsgård). Parimaks draamaseriaaliks nimetati ka HBO "Succession".
Apple'i voogedastusteenuse Apple TV+ seriaal "The Morning Show" korjas kolm nominatsiooni, kuid jäeti seekord kõikides kategooriates tühjade kätega.
Parimaks võõrkeelseks filmiks nimetati "Parasiit", mis on tänavuste Oscarite üks suurimaid favoriite parima rahvusvahelise filmi kategoorias.
Taron Egerton sai “Rocketman” rollisoorituse eest komöödia ja muusikali kategoorias parima meespeaosa auhinna ning Joaquin Phoenix ("Jokker") korjas draama kategoorias oodatult parima meespeaosa auhinna.
Parima naisnäitleja (komöödia või muusikal) auhinna pälvis Awkwafina (“The Farewell”) ning Renée Zellweger sai oma soorituse ees eluloofilmis “Judy” parima naispeaosa auhinna.
Parim meesnäitleja - miniseriaal või telefilm
Christopher Abbott (“Catch-22”)
Sacha Baron Cohen (“The Spy”)
Russell Crowe (“The Loudest Voice”) - VÕITJA
Jared Harris (“Chernobyl”)
Sam Rockwell (“Fosse/Verdon”)
Parim naisnäitleja - miniseriaal või telefilm
Kaitlyn Dever (“Unbelievable”)
Joey King (“The Act”)
Helen Mirren (“Catherine the Great”)
Merritt Wever (“Unbelievable”)
Michelle Williams (“Fosse/Verdon”) - VÕITJA
Parim miniseriaal või telefilm
“Catch-22″ (Hulu)
“Chernobyl” (HBO) - VÕITJA
“Fosse/Verdon” (FX)
The Loudest Voice (Showtime)
“Unbelievable” (Netflix)
Parim võõrkeelne film
“The Farewell” (A24)
“Pain and Glory” (Sony)
“Portrait of a Lady on Fire” (Pyramide Films)
“Parasite” (CJ Entertainment) - VÕITJA
“Les Misérables” (BAC Films, Amazon)
Parim meeskõrvalosa seriaalis, telefilmis või miniseriaalis
Alan Arkin ("The Kominsky Method”)
Kieran Culkin (“Succession”)
Andrew Scott (“Fleabag”)
Stellan Skarsgård (“Chernobyl”) - VÕITJA
Henry Winkler (“Barry”)
Parim komöödiaseriaal
"Barry” (HBO)
“Fleabag” (Amazon) - VÕITJA
“The Kominsky Method” (Netflix)
“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)
“The Politician” (Netflix)
Parim filmimuusika
Daniel Pemberton (“Motherless Brooklyn”)
Alexandre Desplat (“Little Women”)
Hildur Guðnadóttir (“Joker”) - VÕITJA
Thomas Newman (“1917”)
Randy Newman (“Marriage Story”)
Parim stsenaarium
Noah Baumbach (“Marriage Story”)
Bong Joon-ho and Han Jin-won (“Parasite”)
Anthony McCarten (“The Two Popes”)
Quentin Tarantino (“Once Upon a Time in Hollywood”) - VÕITJA
Steven Zaillian (“The Irishman”)
Parim laul
“Beautiful Ghosts” (“Cats”)
“(I’m Gonna) Love Me Again” (“Rocketman”) - VÕITJA
“Into the Unknown” (“Frozen II”)
“Spirit” (“The Lion King”)
“Stand Up” (“Harriet”)
Parim naiskõrvalosa seriaalis, telefilmis või miniseriaalis
Patricia Arquette (“The Act”) - VÕITJA
Helena Bonham Carter (“The Crown”)
Toni Collette (“Unbelievable”)
Meryl Streep (“Big Little Lies”)
Emily Watson (“Chernobyl”)
Parim meesnäitleja teleseriaalis - komöödia või muusikal
Michael Douglas (“The Kominsky Method”)
Bill Hader (“Barry”)
Ben Platt (“The Politician”)
Paul Rudd (“Living with Yourself”)
Ramy Youssef (“Ramy”) - VÕITJA
Parim naisnäitleja teleseriaalis - komöödia või muusikal
Christina Applegate (“Dead to Me”)
Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Kirsten Dunst (“On Becoming a God in Central Florida”)
Natasha Lyonne (“Russian Doll”)
Phoebe Waller-Bridge (“Fleabag”) - VÕITJA
Parim meesnäitleja - draamaseriaal
Brian Cox (“Succession”) - VÕITJA
Rami Malek (“Mr. Robot”)
Tobias Menzies (“The Crown”)
Billy Porter (“Pose”)
Parim naisnäitleja - draamaseriaal
Jennifer Aniston (“The Morning Show”)
Olivia Colman (“The Crown”) - VÕITJA
Jodie Comer (“Killing Eve”)
Nicole Kidman (“Big Little Lies”)
Reese Witherspoon (“Big Little Lies”)
Parim meeskõrvalosa - film
Tom Hanks (“A Beautiful Day in the Neighborhood”)
Anthony Hopkins (“The Two Popes”)
Al Pacino (“The Irishman”)
Joe Pesci (“The Irishman”)
Brad Pitt (“Once Upon a Time in Hollywood”) - VÕITJA
Parim naiskõrvalosa - film
Kathy Bates (“Richard Jewell”)
Annette Bening (“The Report”)
Laura Dern (“Marriage Story”) - VÕITJA
Jennifer Lopez (“Hustlers”)
Margot Robbie (“Bombshell”)
Parim meesnäitleja - komöödia või muusikal
Daniel Craig (“Knives Out”)
Roman Griffin Davis (“Jojo Rabbit”)
Leonardo DiCaprio (“Once Upon a Time in Hollywood”)
Taron Egerton (“Rocketman”) - VÕITJA
Eddie Murphy (“Dolemite Is My Name”)
Parim animatsioon
“Frozen II” (Disney)
“How to Train Your Dragon: The Hidden World” (Universal)
“Missing Link” (United Artists Releasing) - VÕITJA
“Toy Story 4” (Disney)
“The Lion King” (Disney)
Parim režissöör
Bong Joon-ho (“Parasite”)
Sam Mendes (“1917”) - VÕITJA
Todd Phillips (“Joker”)
Martin Scorsese (“The Irishman”)
Quentin Tarantino (“Once Upon a Time in Hollywood”)
Parim meesnäitleja - draama
Christian Bale (“Ford v Ferrari”)
Antonio Banderas (“Pain and Glory”)
Adam Driver (“Marriage Story”)
Joaquin Phoenix (“Joker”) - VÕITJA
Jonathan Pryce (“The Two Popes”)
Parim naisnäitleja - komöödia või muusikal
Awkwafina (“The Farewell”) - VÕITJA
Ana de Armas (“Knives Out”)
Cate Blanchett (“Where’d You Go, Bernadette”)
Beanie Feldstein (“Booksmart”)
Emma Thompson (“Late Night”)
Parim draamaseriaal
“Big Little Lies” (HBO)
“The Crown” (Netflix)
“Killing Eve” (BBC America)
“The Morning Show” (Apple TV Plus)
“Succession” (HBO) - VÕITJA
Parim naisnäitleja - draama
Cynthia Erivo (“Harriet”)
Scarlett Johansson (“Marriage Story”)
Saoirse Ronan (“Little Women”)
Charlize Theron (“Bombshell”)
Renée Zellweger (“Judy”) - VÕITJA
Parim komöödia või muusikal
“Once Upon a Time in Hollywood” (Sony) - VÕITJA
“Jojo Rabbit” (Fox Searchlight)
“Knives Out” (Lionsgate)
“Rocketman” (Paramount)
“Dolemite Is My Name” (Netflix)
Parim draamafilm
“The Irishman” (Netflix)
“Marriage Story” (Netflix)
“1917” (Universal) - VÕITJA
“Joker” (Warner Bros.)
“The Two Popes” (Netflix)