Kuressaare kesklinnas kadus üleeile öösel sõiduauto. Tänu GPS seadmele leidis politsei masina ühe talumaja hoovist koos auto oma valdusesse võtnud mehega, kelle suhtes algatati menetlus.

Politsei sai öösel vastu 12. juunit teate, et Kuressaares Tallinna tänaval asuva hotelli juurest on kadunud 50-aastase mehe kasutuses olev sõiduauto Kia Sportage.

Kuna autol oli GPS seade, õnnestus politseil selle asukoht tuvastada. Auto omavoliliselt enda valdusesse võtnud 25-aastast meest tol hetkel, kui politsei Kia juurde jõudis, sõidukis ei viibinud, kuid ta naasis selle juurde ja auto läheduses oodanud politsei pidas ta kinni.

"Kuna meil ei ole hetkel andmeid, kas ta eesmärk oli auto maha müüa või sellest muul moel kasu saada, kahtlustatakse teda esialgu asja omavolilises kasutamises. Juhtumi täpsemad asjaolud selgitab menetlus," ütles Kuressaare jaoskonna juhtivuurija Ahti Lepp.

Meest kahtlustatakse ka teistes varavastastes kuritegudes ja seetõttu otsustas prokuratuur ta kuni kaheks kuuks vahi alla võtta. Lisaks on prokuratuuril alust arvata, et mees võib kuritegude toimepanemisega jätkata.

Allikas: Delfi TV