Kui liigud lubatust aeglasemalt ja sinu taha on kogenud möödasõiduvõimalust ootavad sõidukid, leia võimalus aitamaks neil Sinust ohutult mööduda, manitseb PPA liiklusjärelevalvekeskus asjakohase videoga, mille on üles võtnud maanteel patrullinud politseinikud.

Juht peab kohandama oma sõiduki kiiruse olukorrale vastavaks, kuid ei tohi ületada suurimat lubatud kiirust ja sõidukiiruse valikul tuleb arvestada oma sõidukogemust, teeolusid, tee ja sõiduki seisundit, ilmastikutingimusi, liikluse tihedust ning muid liiklusolusid, selgitas PPA.

"Kui liigud lubatust aeglasemalt ja Sinu taha on kogenud möödasõiduvõimalust ootavad sõidukid, leia võimalus aitamaks neil Sinust ohutult mööduda. Kui neid sõidukeid on mitmeid, võib mõni "kannatamatu" autojuht põhjustada oma tegevusega väga ohtliku olukorra nii Sulle kui teistele kaasliiklejatele," hoiatab liiklusjärelevalvekeskus.

Keskus viitab ka liiklusseadusele, mis ütleb, et kui sõidutee laius, kulg või seisund koos tiheda vastassuunaliiklusega ei võimalda aeglasest sõidukist ohutult mööda sõita, peab sellise sõiduki juht vähendama kiirust ning vajaduse korral hoidma esimesel võimalusel võimalikult tee äärde, et tema taha kogunenud sõidukid pääseksid ohutult mööda.

"Liiklemine eeldab omavahelist koostööd ja koostöös loome turvalisust," teatas keskus.

Delfi soovib kõigile turvalist liiklemist.

Allikas: www.DELFI.ee