Euroopa põllumehed on tagajalgadele aetud. Nende arvates peaks keelama vegantoodete nimetamist burgeriteks ja vorstideks, sest see eksitab tarbijaid uskuma, et need sisaldavad liha. Delfi TV pimetestis paneme proovile kõige suurema lihaarmastaja ja sporditoimetuse juhi Peep Pahvi ning sotsiaalmeedia toimetaja Jan-Matthias Mandri, kes selgitavad välja, kas välimuse põhjal on aru saada, kumb on kumb ning mis neile, kui lihasööjatele, rohkem maitseb.

Vegan burgereid pakuvad mitu kodumaist pakkujat. Näiteks Veg Machine toidukohas Balti jaama turul on võimalik tellida valikuid Beyond Meat lisandiga. Veel kasutab Beyond Meat tooteid Tartus tegutsev Ossu Burger.

Mujal maailmas on hakanud veganburgereid pakkuma mitmed kiirtoidukohad. Uute vegan- ja lihavabade toodetega on turule tulnud KFC, kes pakub klientidele veebruarikuus lihavaba krõbekana.

Jaanuaris pakkus McDonald's Suurbritannias klientidele vegan nagitsaid, mida oli võimalik tellida eraldi või täielikult vegan eine osana. Lisaks on valikus ka vegan wrap.

Veebruaris tutvustas Burger King lisaks olemasolevale crossaint'i vahele pandud lihavaba hommikuvõileiba, mida pakuti esialgu testperioodi jooksul 139 USA restoranis.

Allikas: Delfi TV