Kontaveit alistas avasetis 5:4 eduseisul vihmapausi tõttu pooleli jäänud ja rohkem kui tund aega pausil olnud matšis 35-aastase ameeriklanna Bethanie Mattek-Sandsi (üksikmängus WTA 339.), endise paarismängu maailma esinumbri ja selle mänguliigi hetke 22. reketi, numbritega 7:5, 7:5.

Statistika:
Kontaveit - Mattek-Sands
Serviässad: 3 - 2
Topeltvead: 6 - 2
1. servi õnnestumine: 61,1% - 69,6%
1. servilt võidetud punktid: 31/44 (70,5%) - 40/64 (62,5%)
Murdepallid: 4/9 - 2/6
Kõik punktid: 88 - 76
Mängu pikkus: 1:49

TÄISPIKKUSES:

Kolmandas ringis ehk veerandfinaalis ootab Eesti esireketit kohtumine Azarenkaga, 2012. aastal maailma esinumbriks kerkinud ja praegu 13. kohta hoidva valgevenelannaga, kes on ühtlasi kahekordne Australian Openi tšempion. Azarenka alistas oma teise ringi matšis kasahhitari Julia Putintseva 6:4, 1:6, (11:9), tulles otsustava seti asemel peetud kiires lõppmängus välja 1:5 kaotusseisust ja päästes kaks vastase matšpalli.

Kanepi pidi veerandfinaalis kohtuma Karolina Muchovaga (WTA 27.). Tšehhitar otsustas kõhuvigastusele viidates kohtumisest loobuda.

Loobumisvõidu saanud Kanepit ootab poolfinaalis ees Simona Halepi (WTA 2.) ja Jekaterina Aleksandrova (WTA 33.) vahelise kohtumise võitja.

WTA turniiridel mängitakse mängude lühendamise mõttes erandkorras formaadis, mis näeb kolmanda otsustava seti asemel ette 10 punkti võiduni kestvat kiiret lõppmängu.

Ajakava need osad, mis meie mängijaid puudutavad (Margaret Court Arena ja 3. väljak):