Kohtumist alustas paremini Rapla, kes võitis avaveerandi 20:13. Teisel veerandil suutis TalTech mängu tagasi tulla ning vahepeal mindi juba 36:32 juhtima. Poolaeg lõppes 39:39 viigiseisul.

Kolmanda veerandajaga tegid taas väikse vahe sisse võõrustajad, kes võitsid veerandi lõpuks 18:13. Viimasel vaatusel kasvatati edu veelgi ning lõpuks võeti 86:89 võit.

Rapla resultatiivseim oli Devaugntah Williams 16 silmaga, Indrek Kajupank tõi 15, Erik Keedus ja Montae Glenn 13 punkti. Glenn sai kirja kaksikduubli, kui kogus veel 10 lauapalli. TalTechi eest viskas üleplatsimehena Sten Olmre 18 punkti, Joonas Järvelainen panustas 16 silmaga.

Raplal on nüüdseks viie mänguga kirjas neli võitu, TalTech sai ühe võidu kõrvale kolmanda kaotuse.

ENNE MÄNGU:

AVIS UTILITAS Rapla - TALTECH
19.10.2019, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone, otsepilt Delfi TV

Rapla on nelja mänguga suutnud kolm võitu teenida. Tallinna Kalev/TLÜ-d võideti alustuseks 84:76 ning seejärel alistati võõrsil Valmiera 73:68 ja BK Liepaja 80:66. Kolmandal korral Läti klubi üle võitu siiski kätte ei saadud, kui tasavägises heitluses jäädi BK Ogrele 73:81 alla. Montae Glenn on visanud keskmiselt 17 punkti ja võtnud 11,3 lauapalli. Rait-Riivo Laane on andnud 5,8 korvisöötu. Uus täiendus, keskmängija Dominique Elliott, viskas mängus Ogre vastu ligi 15 minutiga 7 punkti ja võttis 2 lauapalli.

TALTECH-i hooaeg on alanud kahe kaotuse ja ühe võiduga. Põnevusmatšis tuli tunnistada Valmiera 103:100 paremust ning võõrsil oli Jurmala neist selgelt 93:57 parem. 16. oktoobril võõrustati Pärnu Sadama meeskonda, kellele jäädi eelmisel hooajal Eesti meistrivõistluste pronksiseerias alla. Seekord võideti 94:83. Joonas Järveläinen on seni toonud keskmiselt 21 punkti. Rait Tammet on võtnud 4,5 lauapalli ja Norman Käbin jaganud 6,0 korvisöötu.

Eelmisel hooajal jäid omavahelised mängud TALTECH-i kasuks 2:0, tulemustega 89:71 ja 82:78.

Riia VEF - Rakvere Tarvas
19.10.2019, kell 17:00, Riia, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs

Valitsev Läti meister Riia VEF alustas hooaega 88:58 võiduga Latvijas Universitate'i meeskonna üle. Üllatavalt tasavägiseks kujunenud matšis suudeti siiski 99:96 alistada Tallinna Kalev/TLÜ ja ning päev hiljem ei jäetud BC Valga-Valka/Maks&Moorits tiimile mingit võimalust, kui teeniti 97:57 võit. Viimati oldi BK Liepajaga hädas, aga kätte saadi ikkagi 76:70 võit. Vanameister Janis Blums on visanud keskmiselt 14,0 punkti. Horvaadist keskmängija Kristijan Krajina on kogunud 7,5 lauapalli ja Lester Medford jaganud 7,3 korvisöötu.

Rakvere meeskond on kolme mänguga suutnud kaks võitu teenida. Esmalt alistati võõrsil 81:65 BK Liepaja. Seejärel kaotati koduplatsil Pärnu Sadamale 61:74, aga nädal hiljem võeti magus 80:76 võit Tallinna Kalev/TLÜ üle. Rain Veideman on visanud keskmiselt 20,0 punkti ning andnud 4,0 korvisöötu. Tormi Niits on võtnud 6,7 lauapalli

BK Ventspils - Tallinna Kalev/TLÜ
19.10.2019, kell 17:00, Ventspils, Olimpiskais centrs "Ventspils"

Kalev/TLÜ on tänavust hooaega alustanud kolme kaotusega, kusjuures ükski mäng pole olnud ühepoolne. AVIS UTILITAS Raplale kaotati tulemusega 76:84, Riia VEF-ile 96:99 ja Rakvere Tarvale 76:80. Ameeriklasest keskmängija Michael Kyre Buchanan on visanud keskmiselt 17, 7 punkti ja võtnud 8,7 lauapalli. Tanel Sokk on jaganud 5, 0 korvisöötu.

Ventspils on senisest neljast mängust võitnud kolm. Hooaega alustati suure 97:46 võiduga BK Liepaja üle, kuid seejärel jäädi alla mullusele Läti liiga pronksimeeskonnale Ogrele 89:93. Edasi alistati Pärnu Sadam 110:76 ning viimati VALMIERA GLASS VIA 107:72. Ronalds Zakis on toonud keskmiselt 16,5 punkti. Ryan Shanahan Luther on võtnud 9,0 lauapalli ja Wesley Lamar Washpun jaganud 6,0 korvisöötu.

Eelmisel hooajal jäid omavahelised mängud Ventspilsi kasuks 2:0, tulemustega 80:68 ja 84:65.