Nakatunuid lisandub igapäevaselt märgatavalt vähem kui varem. Kuigi praegu kallab õues vihma ja isegi lund, siis näiteks nädalavahetusel oli päike väljas ning inimestest pungil nii kohvikud kui pargid. Tänasest on taas avatud ka kaubanduskeskused.

Kas olukord on problemaatiliseks muutunud, järgitakse ikka piiranguid? "Minu amet eeldab seda, et vaatan veidi kahtlustava pilguga," märgib Varblane. "Aga ütlen seda, et igaüks peab leidma endas vastutustunde. Kui olen haige, ei tule välja. Kui kahtlustan haigust, pöördun perearsti poole ja nii edasi."

Ta ütleb, et igapäevaelus saab praegust olukorda võrrelda tantsimisega, keegi astub sammu lähemale, astud ise ühe sammu tagasi.

Kui aga nakatumiste arv peaks taas kasvama hakkama, mis on plaan? "Sõltub sellest, milline levik on. Kui vaatame, et järsku tekkinud suur hulk haigestunuid ühest või kahest koldest, saame isoleerida selle piirkonna. Ei ole vaja piiranguid tervele Eestile," näitlikustab ta. "Peame olema võimalikult paindlikud."

Maailmas on juba riike, kus paistnud, et viirus seljatatud, aga on vaikselt tagasi tulnud ja piiranguid taas kehtestatud. Varblane sõnab, et muidugi jälgitakse, mis mujal toimub, aga antud haiguse puhul tuleb tunnistada - jalgratast uuesti leiutada ei saa, tegemist ühe ja sama vastasega. "Teame, kuidas ta levib ja ennetus on vastavalt sellele. Kui pole leitud vaktsiini või väga efektiivset ravi, peame võitlema samade meetoditega."

Ta ütleb ka, et olukord ei ole selline, et kõiki inimesi vältima peaks, aga peab teadma, keda usaldada, keda mitte. Mõistusepäraselt ja reegleid järgides võib sõpradega suhelda.