Põhihooajal alistas Kalev/Cramo Ventspilsi kahel korral ligi 20 punktiga, ka poolfinaalseeria avamängus teenisid tallinlased koduväljakul veenva 91:65 võidu. Kuid eelmisel nädala reedel tabas põhihooaja võitnud ja kohamängudeks esimese asetuse saanud Kalev/Cramot ootamatu tagasilöök, sest nad jäid võõrsil lätlastele alla 70:85.

Teisipäevast matši alustasid Kalevi spordihallis teravamalt võõrustajad. Rauno Nurgeri vedamisel pääses Kalev/Cramo 1213-pealise publiku ees natuke enam kui kolme minutiga juhtima 9:4, kuid sellele vastas omakorda Ventspils 8:0 spurdiga. Kaitses tublilt rassinud, aga visketabavusega hädas olnud tallinlased jäid sealt tagaajaja rolli ning kaotasid avaveerandi 13:16.

Kalev/Cramo sai 16-minutilise mängu järel rünnaku jooksma

Matšis esimesed üheksa võetud kaugviset mööda pannud ning teisel veerandil esimese viie minutiga vaid kaks punkti juurde saanud kalevlased olid neli minutit enne avapoolaja lõppu taga 17:27. Kuid seejärel said Heiko Rannula hoolealused rünnakul jalad alla ning pikemale mõttepausile läksid tallinlased napis 32:34 kaotusseisus.

Teisel veerandil üheksa punkti visanud Kalev/Cramo ameeriklasest mängujuht Ben Shungu jätkas teravalt ka puhkepausi järel, sest tema vedamisel pääsesid tallinlased kolmandal veerandil neljaminutilise mängu järel juhtima 44:38. Hoo üles saanud Eesti meisterklubi jätkas sama hooga edasi ning otsustava neljandiku eel olid nad peal 58:54 ja viis minutit enne normaalaja lõppu viis Severi Kaukiainen võõrustajad esmakordselt ette kümnega.

Seitsmest silmast lähemale Ventspils enam ei pääsenud ja Kalev jõudis 84:73 võiduga Paf Eesti-Läti liiga finaali. Tallinlaste parimana viskas ka kaitses tublilt rassinud Shungu 26 punkti, Nurger toetas teda 15 ja Manny Suarez 14-ga. Ventspilsi vedas Paf liiga põhihooaja parim korvikütt Ishmael Al-Amin, kelle arvele jäi 18 punkti.

Kalev/Cramo kohtub laupäeva õhtul Unibet Arenal toimuvas finaalis Eesti-Läti liiga tiitlikaitsja Prometeiga, kes tänavu alistas poolfinaalis Riia VEF-i 76:66 ja 87:66.