„Rohemajandus, taaskasutus ja uuendatavad energiaallikad on meie ajastu võtmesõnad. Tahaksime, et noored saaksid inspiratsiooni kuidas praktikas juhtivad Eesti start-upid nendele väljakutsetele lahendusi leiavad ning julgust ise kätt proovida jätkusuutlike ideede käivitamisel ja elluviimisel,“ – kommenteeris konkursi mõtet Youth Empowered Eesti juht Darja Saar.

„Me näeme selgelt, et gümnaasiuminoored tunnetavad kogu ühiskonna tuleviku ees seisvaid suuri väljakutseid väga hästi, tihti pareminigi kui igapäevaelu rattas tiirlevad täiskasvanud. Nii ongi täiseti loomulik areng, et õpilasfirmade igasügisesest häkatonist on tänaseks välja kasvanud ökoton, mis keskendub just jätkusuutlikust esile tõstvatele ettevõtlusideedele“, kommenteeris aastaid õpilasfirmade liikumist vedanud Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti.

Konkursi avapäev startis Coca-Cola HBC Poola ja Balti riikide tegevjuhi Jaak Mikkeli avameelse kõnega tema läbikukkumiste ja õppetundide teemal inspireerimas noori proovima, katsetama ja kogemusi saama. Päeva jätkas Eesti jätkusuutlike start-upide esindajate paneel, kus FudLoopi asutaja Tarmo Seliste rääkis toidu raiskamise vähendamise võimalustest, GreenDice'i tegevjuht Argo Alaniit tehnika ringlusest ja Single.Earth partnersuhete juht Maarika Truu, kuidas teha loodusest uus krüptoraha, mis aitab vähendada CO2 ja säilitada metsad üle maailma. Oma kogemusi jätkusuutliku äriidee arendamisest jagas ka eelmise aasta õpilasfirmade konkursi võitja, linnades jalgrattasõitu propageeriva DryCycle'i tegevjuht Rasmus Riim.

Ökotoni päeva juhtis ettevõtja ja inspiratsioonikõneleja Harald Lepisk, keda toetasid kogenud moderaatorid.

Youth Empowered ökotonil tuult tiibadesse saanud noorte ideed jätkavad Junior Achievement arenguprogrammis ning parim jätkusuutlik õpilasfirma valitakse välja ja pärjatakse rahalise auhinnaga 2023. aasta mais.

Eelmisel aastal pälvis Youth Empowered jätkusuutliku õpilasfirma tiitli jalgrattakultuuri propageeriv DryCycle, mis esindas Eestit ka Tallinnas sel suvel toimunud rahvusvahelisel õpilasfirmade võistlusel.