Reklaamindudes töötav Joao on pärit Portugalist ja elanud Eestis viimased üheksa aastat. "Põhjus, miks ma Eestisse tulin, on nagu paljudel teistelgi välismaalastel – mu abikaasa on eestlane," ütleb ta. "Aga see ei ole põhjus, miks me otsustasime siia jääda."

"Olin harjunud mõtteviisiga, et kui mul oli mingi idee või tahtsin teha midagi uut, ütlesid mitu inimest: tead, seda on juba tehtud ja proovitud – miks üldse üritada. Siin Eestis aga, kui ma esimest korda üritasin inimestele oma ideest rääkida, vastasid nad: lase käia! Proovi, ehita see valmis ja vaata, mis saab!" põhjendab ta, miks Eestisse jäi. "See ja kohuke," täpsustab ta lõbusalt. Vaata videost!

Delfi toob vabariigi aastapäeva kuul sarjas "1 Eesti. 98 rahvust." teieni mõtisklused 98 erinevast rahvusest inimesega, kes Eestis elavad. Millised on välismaalaste mõtted, mis neile just siin Eestis meeldib, mida ehk püsiasukad ise ei oska tähelegi panna? Head mõtted ja killuke positiivset emotsiooni kuluvad igaühele kindlasti ära. Jälgi kuni vabariigi sünnipäevani kestvat sarja igapäevaselt Delfist!

Allikas: Delfi TV