Eesti parim naistennisist Anett Kontaveit (WTA 49.) jõudis Hollandis Hertogenboschis toimuval turniiril finaali, alistades tänases poolfinaalis ukrainlanna Lesja Tsurenko (WTA 37.). 6:3, 6:7, 6:2.

Eilses veerandfinaalis maailma 66. reketi, sakslanna Carina Witthöfti 6:3, 6:1 alistanud Kontaveit oli kohtunud Tsurenkoga varem korra, eelmise aasta lõpus Hiinas Guangzhous, kus numbritega 6:2, 6:4 jäi peale ukrainlanna. Pärast tänast on seis seega üks - üks.

Hertogenboschi murukattega turniiri auhinnafond on 226 750 dollarit. Homses finaalis kohtub Kontaveit venelanna Natalja Vihljantsevaga (WTA 74.), kes alistas tänases esimeses poolfinaalis 6:3, 7:5 teise 1997. aastal sündinu, horvaaditari Ana Konjuhi (WTA 33.).

Delfi TV teeb otseülekande ka pühapäeval Eesti aja järgi kell 13 algavast finaalmatšist.

Mäng täispikkuses:

WTA turniir Hertogenboschis, poolfinaal
Homses finaalis kohtub Kontaveit venelanna Natalja Vihljantsevaga (WTA 74.), kes alistas tänases esimeses poolfinaalis 6:3, 7:5 teise 1997. aastal sündinu, horvaaditari Ana Konjuhi (WTA 33.). Delfi TV teeb ka finaalmatšist otseülekande.
Kontaveidil palutakse inervjuu järel veel ka pallide peale autogramme panna ning neid publikusse lüüa. Eestlanna teeb seda hea meelega.
Kontaveit: "See oli väga-väga raske matš. Võitlesime mõlemad kõvasti ning olen väga õnnelik, et suutsin võita."
OLEMAS!
Tsurenko raiskab ära kaks kotkasilma võimalust. Kontaveidile kaks matšpalli!
Kontaveidi võimas serv on Tsurenkole liiast. 5:2 ning finaali pääsemiseks on vaja veel ainult ühte geimi!
Tsurenko on väga närviline ning lausa rehmab oma treenerile midagi vihaselt.
Tsurenko eksib ning Kontaveit murrab! 4:2!
Kontaveit teeb vahepeal küll topeltvea, kuid võidab geimi viimaseks osutunud väga pika ja magusa punkti. 3:2.
Tsurenko saab oma geimi taas võrdlemisi lihtsalt kätte. 2:2.
Kontaveit kutsub ka treeneri nõu andma ja hollandlane annab eelkõige psühholoogilist abi, rahustades Anetti.
Tsurenko küll parandab joonekohtunike eksimuse kotkasilma küsimisega, kuid geimivõiduks sellest ei piisa. Kontaveit hoiab oma servi. 2:1.
Tsurenko lõpetab oma geimi kogu matši esimese ässaga. 1:1.
Kontaveit alustab kolmandat setti oma pallingugeimi võiduga, kuigi geimi algus oli ebakindel. Psühholoogiliselt oluline punkt. 1:0.
Tsurenko võidab kiire lõppmängu kuivalt. 0:7 ja üldseis viigis.
Kontaveit lööb järjekordselt palli pikaks. 0:6.
Servi vastuvõtt pikaks. 0:5 ja Tsurenko on väga lähedal seti võitmisele.
Tsurenko saab järjekordse punkti. 0:4.
Kontaveit lööb küllaltki lihtsa palli pikaks. 0:3 ja seis ei ole kiita.
Kontaveit eksib, lüües palli pikaks. 0:2.
Tsurenko alustab väga pika punkti võitmisega. 0:1.
Aga Anett peab vastu! 6:6 ning kiire lõppmäng ootab ees.
Tsurenko võidab enda pallingugeimi küllaltki lihtsalt. 5:6 ja Kontaveit taas surve all.
5:5 Anett realiseerib närvilises geimis oma kolmanda geimpalli!
4:5 Anetil on oma võimalused, aga ukrainlanna suudab siiski oma pallingugeimi hoida.
4:4 Anett võidab oma servigeimi seekord muredeta ja viigistab seisu!
3:4 Naiste tennis oma täies hiilguses: Anett murrab vastase pallingu, realiseerides teise murdepalli!
2:4 Anett päästab esimese murdepalli ära, kuid teist enam mitte. Sekka tuli seejuures otsutavatel punktidel ka topeltviga.
fänn: kontaveit suru tsurenko vastu muru!!
Anett Kontaveit: Tubli Anett! julgelt edasi võitude poole!
2:3 Anett teeb vapustava äralöögi ja murrab tagasi!
1:3 Anett näeb pallingugeimi võitmisega tõsiselt vaeva.
0:3 Anett päästab kaks geimpalli, kuid kolmandat enam mitte. Tsurenko võidab oma pallingugeimi.
0:2 Läheb veel põnevaks küll. Anett suudab oma pallingugeimis võita vaid ühe punkti ja annab esimest korda täna oma pallingu käest.
0:1 Tsurenko hoiab lõpuks oma pallingugeimi, kuigi Kontaveit võidab kolm pallivahetust.
Einar Mäesoo: Tubli Anett,tean ja usun oled selle turniiri võitja.
6:3 Anett lõpetab avaseti imelise äralöögiga! Seni on olnud eestlanna töö kiire ja korralik - mäng kestnud vaid pool tundi.
5:3 Tsurenko mängib oma pallingugeimis väga enesekindlalt ja vähendab vahet.
5:2 Anett hoiab oma pallingugeimi nulliga!
4:2 Tsurenko hoiab oma servigeimi.
4:1 Anett võidab oma pallingugeimi kindlalt. Tsurenko teeb palju omavigu.
3:1 Anett asub vastase pallingul 40:0 juhtima ja realiseerib lõpuks kolmanda murdepalli!
2:1 Anett päästab kaks murdepalli ja võidab oma pallingugeimi! Geimi lõpetas kaunis äralöök. Tsurenkole teeb aga haiget vasak jalg, mis on ka tugevalt kinni teibitud.
1:1 Tsurenko hoiab oma pallingugeimi.
1:0 Anett realiseerib oma servil kolmanda geimpalli ja asub kohtumist juhtima.