Avasett kulges nagu ameerika mäed - Kontaveit pääses neljanda geimi murdega 3:1 juhtima, kuid kaotas siis koguni neli (!) oma servigeimi järjest. Kuna ka Gavrilova oli pallingul hädas, tähendas see 5:6 kaotusseisu jäämist. Lõpuks kuulus avasett Austraaliat esindavale tennisistile 7:5, Kontaveit patutas lausa kuue topeltveaga.

Teist setti alustas eestlanna suurepärasest, võideldes välja 3:0 eduseisu. Paraku kadus edu sama kiirelt kui tuli ning üheteistkümnenda geimi murdega pääses juba 6:5 ette Gavrilova. Vastane Kontaveidile enam võimalust ei andnudki ja võitis kohtumise esimeselt matšpallilt.

Kontaveit tegi tund ja 53 minutit kestnud matšis 11 topeltviga Gavrilova seitsme vastu, murdepalle realiseeris võitja kuus (18st) ja Kontaveit neli (8-st).

21-aastase eestlanna mäng on pärast suurepärast kevadet ning suve algust ära vajunud - viimasest kaheksast kohtumisest on ta kaotanud juba seitse.