Eestlanna ei saanud avasetis kuidagi oma mängu käima ja jäi kiiresti 0:3 kaotusseisu. Kontaveit jõudis veel 2:3-ni, kuid sett kuulus Flipkensile 6:3. Teist setti alustas 21-aastane eestlanna väga võimsalt, asudes 5:0 juhtima. Flipkens vajas seejärel seljahäda tõttu arstiabi, suutis ühe geimi võita, ent sett läks Kontaveitile kindlalt 6:1. Otsustavas setis püsis mäng tasakaalus seisuni 2:2, siis võitis Kontaveit neli geimi järjest.

Eestlanna lõi täna kuus ässa, tegi kaks toipeltviga ja kasutas kaheksast murdevõimalusest ära viis. Flipkens sai kolm murdepalli, millest realiseeris kaks. Mängu üldpunktide arvestuses jäi peale Kontaveit 67:53, kohtumine kestis üks tund ja 27 minutit.

Kaheksa parema hulgas kohtub Kontaveit 22-aastase sakslanna Carina Witthöftiga (WTA 66.), kes alistas täna Camila Giorgi (WTA 105.) 7:6 (5), 6:3.

Kontaveit on Witthöftiga kohtunud korra - 2011. aastal õnnestus tal Hollandis Almeres võita 6:4, 5:7, 6:3.