Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 30.) alustas täna WTA tenniseturniiri Kanadas Montrealis ning alistas avaringis kogenud venelanna Jekaterina Makarova (WTA 46.) 4:6, 6:3, 6:1.

Avasetis hoidsid mõlemad mängijad oma pallingut kuni kümnenda geimini, mil Makarova pääses 40:15 juhtima, kasutas ära oma teise murdapalli ja kindlustas setivõidu 6:4.

Kontaveit jõudis oma esimese murdepallini teise seti avageimis, kuid ei suutnud seda realiseerida. Uue murdevõimaluse sai eestlanna viiendas geimis, kasutades selle ka ära. Seejärel päästis Kontaveit venelanna kaks murdepalli ning pani teistkordse murdega setile võiduka punkti - 6:3.

Otsustav sett kuulus juba kindlalt eestlannale, kes võitis kahe murde abil seisuga 6:1. Kontaveit lõi kaks tundi kestnud matši jooksul viis ässa, tegi kuus topeltviga, realiseeris kuuest murdevõimalusest neli ja jäi mängu üldpunktides peale 92:77. Kohtumise lõpus väsinud Makarova suutis oma seitsmest murdepallist võita vaid ühe.

Järgmises ringis ootab Kontaveiti 8. asetusega tšehhitar Petra Kvitova (WTA 8.), kes on esimeses ringis vaba.

Kontaveit ja Makarova olid varasemalt kohtunud ühe korra - 2017. aasta Miami Openi avaringis võitis eestlanna 6:7 (1), 6:2, 6:2.

30-aastane Jekaterina Makarova on oma karjääri tipphetkel olnud naiste tennise 8. number. Üksikmängus on ta jõudnud nii US Openi kui Australian Openi suure slämmi turniiril poolfinaali. Paarismängus on ta võitnud Wimbledoni, French Openi ning US Openi.

ANETT KONTAVEIT - JEKATERINA MAKAROVA
KÕIK! Kontaveit võidab otsustava seti 6:1 ja pääseb teise ringi. Järgmine vastane on Eesti esireketil Petra Kvitova.
5:1. Kontaveit murrab taas!
4:1. Kontaveit on servil kindel. Teda lahutab matšivõidust kaks geimi.
3:1. Makarova hoiab oma pallingut.
3:0. Kontaveit hoiab raskustega oma pallingut.
Kontaveit päästab murdepalli.
2:0 Kontaveit murrab!
1:0. Kontaveit hoiab otsustava seti alustuseks oma pallingugeimi.
Kahe seti statistika on järgnev:
Ja ongi tehtud - Kontaveit murrab ja võidab teise seti 6:3.
Veel üks settpall Anettil!
Makarova suudab päästa ja jääb teises setis mängu.
Makarova teeb viienda topeltvea ja kingib Kontaveidile murdepalli.
5:3. Raskelt tuli, aga tuli. Kontaveit hoiab oma servigeimi.
Kontaveit päästab ka teise murdepalli!
Makarova sai murdepalli, kuid Kontaveit suutis päästa.
4:3. Makarova hoiab oma pallingut.
4:2. Kontaveit tuleb 0:30 kaotusseisust välja ja hoiab pallingut. Makarova ei suuda end talitseda ja sõimab viimaste pallivahetuste kaotuste järel ennast valjuhäälselt.
3:2. Makarova teeb topeltvea ja Kontaveit murrab!
15:40 Makarova servil. Kaks murdepalli Kontaveidil.
2:2. Kontaveit võidab oma servigeimi. Mõlemad naised on endiselt oma pallingul kindlad.
1:2. Makarova jätkab kindlalt ja hoiab pallingut.
1:1. Kontaveit on oma servil kindel ja viigistab.
0:1. Makarova hoiab raskustega oma pallingut.
Kontaveit jõudis teise seti avageimis oma esimese murdepallini, ent Makarova päästis.
Ja paraku kõik! Makarova murrab eestlanna pallingu ja võidab avaseti 6:4.
Esimese murdepalli Anett päästis.
15:40. Makaroval on kaks murdepalli, mis on ühtlasi ka settpallid...
4:5. Makarova hoiab pallingut. Kontaveit hakkab servima, et avasetis mängu jääda.
4:4. Kontaveit hoiab oma servi kindlalt.
3:4. Makarova lõpetab oma pallingugeimi ässaga ja asub taas juhtima. Siiani on olnud väga võrdne mäng.
3:3. Ka kuues geim ei too murrangut. Kontaveit hoiab pallingut ja seis püsib tasakaalus.
2:3. Makarova ei loovuta oma servil ühtegi punkti.
2:2. Kontaveit tuleb 0:30 kaotusseisust välja ja hoiab ka oma teist pallingut.
1:2. Venelanna on oma servil kindel.
1:1. Makarova jõudis ühe murdepallini, kuid Kontaveit suutis raskest olukorrast välja tulla ja hoidis oma esimest pallingugeimi.
0:1. Makarova alustas rabedalt, kuid suutis oma esimest servigeimi hoida.