Delfi TV tegi täna Stroomi rannas tiiru ja küsis päevitajatelt: kas nad on sinivetikate-ohust kuulnud ning kas ja kui, siis kuidas see teadmine nende rannaplaane mõjutab?

Terviseamet on turvafirma G4S vetelpäästjaid hoiatanud ja soovitanud kasutada Tallinna randades kollase lipu režiimi. Vetikaohu eest on andnud hoiatuse ka Eesti mereinstituut, märkides, et sel aastal on Soome lahes sinivetikaõitseng küllaltki intensiivne.

Sinivetikate esinemise tõenäosus suureneb igal aastal juulis-augustis. Esmase vaatluse põhjal on sinivetikat lihtne ka ise määrata. Kui märkate, et vesi on muutunud tänu silmaga nähtavatele helvestele kollakas-roheliseks ja kogu kaldaäär on kaetud tiheda rohelise massiga, millel on kopituse lõhn, siis võib tegu olla sinivetikatega. Kui vee värvi muutvad helbed on nii väikesed, et vette pistetud oksale püsima ei jää, on sinivetika tõenäosus veel suurem.

Rannas oli täna tõstetud punane lipp, sest veetemperatuuriks mõõdeti hommikul 14 kraadi.

Terviseameti sellel nädalal Tallinna supluskohtades võetud veeanalüüside tulemused selguvad lähipäevil. Suplusvee seireandmetega saab tutvuda vee terviseohutuse infosüsteemi kaudu http://vtiav.sm.ee/index.php/?active_tab_id=SV

Allikas: Delfi TV