Õhuväe ülem Riivo Valge ütles täna õppuste käigus eksikombel välja tulistatud raketist rääkides, et raketi asukoht on teadmata, kuid otsingud käivad. Valge arvab, et tõenäoliselt maapinnaga kokkupuutes rakett plahvatas, kuid päris kindel selles siiski olla ei saa.

Raketi lennuraadius oli Valge sõnul umbes 100 km. Raketti otsitakse Tartust põhja poolt. Küsimusele, kui rakett maandub kellegi katusel, vastas ülem, et sellisel juhul tuleb sellest teada anda. Võimalike kahjude kompenseerimise osas sõnas Valge, et ei spekuleeri sel teemal.

"Rakett lasti välja kuskil kuue kilomeetri kõrgusel. Praeguse selge ilmaga oleks võinud seda märgata, kuid praegu ei spekuleeri," sõnas Valge erakorralisel pressikonverentsil. Mida võetakse ette piloodiga, sõnas Valge, et uurimist on alustanud meie õhuvägi, Hispaania ja ka NATO. "Kuna tegu võib olla ka tehnilise rikkega, siis pole vaja rääkida kellegi karistamisest. Esimene prioriteet on elanike ohutus," sõnas Valge põhjenduseks, miks hetkel ka elanikke juhtunust teavitati.

Allikas: Delfi TV