Kuumusega seotud surmade arv Kanada Québeci provintsis tõusis eile 34-ni ning Kanada keskkonnateenistus andis sudu- ja kuumahoiatuse.

Eile keskpäeval teatas Montérégie rahvaterviseamet kahest kuumusega seotud surmajuhtumist. Montréali rahvaterviseamet raporteeris 18 surmast ja seitse inimest on surnud piirkonnas nimega Cantons de l’Est, vahendab CBC News.

Üks surmajuhtum Lavalis ja kuus Maurice-Centre-du-Québeci regioonis tõstsid surmajuhtumite arvu provintsis kokku 34-ni ja kardetakse, et neid tuleb juurde.

Kanadas kasutatava temperatuuri ja niiskust kombineeriva indeksi humidex väärtus Montréalis oli eile 40-45. See tähendab, et keskmine inimene kogeb 40-45-kraadist temperatuuri. Võrreldav näiteks tuulekülmaga.

Kanada keskkonnateenistuse teatel on kuumuse käes kõige rohkem kannatanud Montréali saar, Châteauguay/La Prairie, Laval, Longueuil ja Varennes.

Nendele piirkondadele kehtib ka suduhoiatus.

Kogu Québeci lõunaosas on võimud kutsunud elanikke üles võtma tarvitusele ettevaatusabinõusid kuumaga seotud terviserikete vältimiseks ning hoidma silma peal sõpradel, perekonnaliikmetel ja naabritel.

Montréali linnapea Valérie Plante kutsus linlasi koputama naabrite ustele, et kontrollida, kas nendega on kõik korras.

Allikas: www.DELFI.ee