Hawaii Suursaarel asuv Kilauea vulkaan ähvardab plahvatuslikult purskama hakata, ajades juba kolmandat nädalat intensiivselt välja tulikuuma laavat, sundides nädalavahetusel veel sadu inimesi oma kodudest pagema.

Vulkaan asus purskama eelmise nädala neljapäeval, vahetult pärast Hawaii aastakümnete tugevaimat 6,9-magnituudist maavärinat, sundides tänase seisuga juba 2000 inimest piirkonnast evakueeruma, kellest osa kaotas mööda vulkaani idanõlva alla ja tänavatest välja voolava laava tõttu oma kodu, vahendab uudistekanal BBC.

Teadlaste prognooside kohaselt võivad pursked ja maavärinad saarel jätkuda veel mitmete kuude, võib-olla isegi aastate jooksul. Vulkaaniobservatooriumi teatel võib üha suurema tõenäosusega aset leida ka plahvatuslik purse, mis ähvardab välja paisata hulgaliselt kive ja vulkaanilist tuhka. Taolist vulkaanipurset nähti Hawaiil viimati pea saja aasta eest.

Hawaii turismiamet andis omakorda teada, et reisijatel ei ole põhjust oma puhkuse- või ärireisi Hawaiile tühistada, sest vulkaan mõjutab endiselt ainult üht osa Hawaii saarestikust.

Allikas: www.DELFI.ee