Austraalia politsei vahistas Melbourne’is rahva hulka sõitnud auto juhi. Auto rammis linna keskel Flinders Streetil suurt hulka jalakäijaid.

Victoria osariigi peaministri Daniel Andrewsi sõnul viidi kokku haiglasse 19 inimest, kellest 15 on stabiilses ja neli kriitilises seisundis. Vigastatute hulgas on ka autojuht ja tööst vaba olnud politseinik, kes ta peatas.

Politsei teatel leidis juhtum aset kell 16.45 kohaliku aja järgi, kui auto rammis jalakäijaid Flinders Streeti raudteejaama hoone ees.

Politsei saabus sündmuspaika minutite jooksul ja vahistas kohapeal kaks meest.

Victoria politsei esindaja teatas, et usutakse, et tegemist oli tahtliku teoga, kuid ei teata, mis oli motiiv.

Hilisemal pressikonverentsil teatas politsei, et autot juhtis 32-aastane Afganistani päritolu Austraalia kodanik. Teine kohapeal vahistatud 24-aastane mees filmis toimunut ning tal oli kaasas nuge sisaldanud kott.

Autot juhtinud mees on Victoria politseile varasemast tuttav. Tal on olnud probleeme narkootikumide tarvitamise ja vaimse tervisega.

Politsei teatel ei ole tõendeid, et juhtum oleks olnud seotud terrorismiga. Siiski jätkatakse koostööd terrorismivastase üksusega, et tagada, et seda seost tõesti ei ole ja et ei oleks edasist ohtu.

Autojuhi peatas tööst vaba olnud politseinik. Victoria osariigi peaminister Daniel Andrews avaldas talle eraldi tänu.

Allikas: www.DELFI.ee