Kolmapäeval leidis aset üks olulisemaid hetk Jüri Pootsmanni elus — kohtumine ABBA asutajaliikme ja helilooja Björn Ulvaeusiga. Selle toimumine sai paljuski võimalikuks aga tänu ERRi staažikale ajakirjanikule Karmel Eiknerile, kes on ühtlasi see, kes Eurovisioni-teemalised saated 1996.aastal ETV ekraanile tõi. Publikule antud intervjuus nõustus Karmel kergitama saladuseloori sellelt, kuidas nii üüratu "vaala" püüdmine käib ja mida ta meie eurolaulikule ütles.

“Tuleb kirjutada 20 km kirju ja olla väga konkreetne," naeris Karmel. "Tuleb täpselt kirjeldada, mis on eel- ja järelkajastus, kui palju on vaatajaid, pead olema aus täpne ja väga selgelt ütlema välja, mis sa soovid,” sõnas ta ning lisas, et kohtumine ei kujunenud sugugi selliseks nagu ta oli arvanud.

“Meile öeldi algul, et aega on vaid 20 minutit, mille sisse peab lisaks intervjuule mahtuma ka kõik muu, näiteks autogrammide jagamine. Jüril olid isegi vinüülplaadid kaasas. Aga läks hoopis teisiti — ta oli nagu hea vanaisa, sai aru, et Jüri närveerib ja ütles talle, et pole midagi, ma tean, kes sa oled,” meenutas ta.

“Kõige tähtsam asi, mis ta Jürile ütles, oli, et kirjuta ise muusikat, siis sa ei sõltu kellestki. Ta ütles ka ühe väga terve mõtte — tühja see poolfinaal, vahel ikka juhtub, oluline on olla kohal ja kasutada seda aega tutvuste sõlmimiseks.”

Täispikk reportaaž on eetris esmaspäeval, 16.mail, kell 19.00 "Ringvaates"!

Allikas: Delfi TV