Täna varahommikul kella 4.31 ajal juhtus liiklusõnnetus Järvamaal Imavere külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 110. kilomeetril, kus kokku põrkasid veoauto Scania, väikebuss Volkswagen Transporter ja sõiduauto Honda.

Tartu suunas sõitnud järelhaagiseta tsisternveok Scania kaldus esialgsetel andmetel paremale kruusa peale, kaotas seejärel juhitavuse ja põrkas kokku Tallinna suunas liikunud väikebussiga Volkswagen Transporter ning seejärel väikebussi taga liikunud sõiduautoga Honda.

Veoauto paiskus kokkupõrke tagajärjel külili, kaubik ja sõiduauto paiskusid kraavi.

Õnnetuses said vigastada Hondat juhtinud 53-aastane naine ja kaasreisijana autos viibinud 37-aastane mees, veoauto Scaniat juhtinud 39-aastane mees ja Volkswagen Transporterit juhtinud 34-aastane mees. Kõik viidi haiglasse.

Väikebussi ja veoauto juht viibisid sõidukites üksi ja olid kained. Sõiduauto juhi võimalik joove on selgitamisel. Kõik õnnetusse sattunud juhid omasid juhtimisõigust.

Õnnetus juhtus teelõigul, kus suurim lubatud sõidukiirus on 90 km/h. Kõik täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Paide politseijaoskonna välijuht Heigo Einassoo ütles, et liikluses tuleb kogu oma tähelepanu hoida vaid autojuhtimisel. „Liigeldes ei tohi kunagi valvsust kaotada, väikseimgi ebavajalik manööver võib viia ränkade tagajärgedega õnnetuseni,“ lisas Einassoo.

Allikas: www.DELFI.ee