Kasulik katsetas, milline veekindel ripsmetušš täidab reklaamis antud lubadused ja peab vastu ka äärmuslikes oludes.

Veekindel ripsmetušš on miski, millest käin meigileti juures tavaliselt suure kaarega mööda: teismelisepõlvest on mälusoppi jäänud üks traumalähedane sündmus, kus kogemata ostetud veekindel tušš tuli maha alles suure hõõrumise ja kiskumise peale ning veetsin järgnenud päevad punaste ärritunud silmade ja hõredaks kitkutud ripsmetega.

Loomulikult olen paar korda hiljem veel veekindlat tušši kandnud, et ilmastikule vastupanu osutada, aga seegi on lõppenud paraja fiaskoga: kord jääb tušš ripsmete külge nii hästi kinni, et tekib vajadus liivapaberi järele haarata, kord teeb New Yorgis möllav lumetorm tušile üks-null ja mööda põski jooksevad alla mustad veekindlad viirud.

Kuna suvi on käes ja vett peab nägu kohtama nii vihmaga kui ka meres ujumas käies, annan veekindlale ripsmetušile uue võimaluse ja panen proovile viis toodet. Ripsmetušid on välja valitud kodupoe kosmeetikaletist ehk sealt, kust suur osa inimesi niiehknaa oma meigitooted ostab. Korvi satuvad keskmise ja odavama hinnaklassi tušid Maybelline’ilt, L’Orealilt, Bourjois’lt, Essence’ilt ja Lumenelt.

Katsumus eemaldamisel

Katseks võtan kaasa ka veekindlale ripsmetušile mõeldud meigieemaldaja. Nagu üsna pea selgub, pole sellest suurt kasu ja sama hästi võiksin oma silmi pesukäsna kareda poolega hõõruda. Jumestuse mahavõtmine on valus ja katsele järgnenud päeva veedan punaste silmadega.

Katses pritsis abiline mu silmi kõigepealt tavalise veega, et näha, kuidas peaks ripsmetušš vastu vihma ja lumega. Seejärel hõõrusin silmi sõrmedega, et näha, kas tušš lahustub vees ja peab vastu ka suurematele väntsutustele. Kolmandaks tõmbasin vatipadjakesega üle silmade , et näha, kuivõrd läheb tušš veega kokku puutudes laiali ja määrib. Neljas katsumus pidi olema tuši eemaldamine, et näha, kui hästi või halvasti see meigieemaldajale allub, ent kokkuvõttes tulid kõik tušid maha ühtviisi halvasti.

Pritsmetele pidasid vastu pea kõik ripsmetušid. Ainus, mis juba esimese katsumusega pandakaru grimmi meenutas, oli katse kõige kallim toode.

Pritsmetele pidasid vastu pea kõik ripsmetušid. Ainus, mis juba esimese katsumusega pandakaru grimmi meenutas, oli katse kõige kallim toode, Lumene veekindel ripsmetušš.

Kõige odavam toode ehk Essence’i 2,79-eurone ripsmevaap oli aga üks paremaid, eriti arvestades, et seda tušši sai hõõrutud teistest veidi kauem, sest silmad siis veel kannatasid.

Kümneeurone L’Oreali tušš toimis sama hästi või ehk veidi pareminigi, ent kui võtta arvesse, et selle raha eest saaks osta juba pea neli Essence’i ripsmetušši, siis kalduks minu valik pigem soodsama kasuks.

Lumene ja Bourjois’ ripsmetuššide veekindel sisu jõudis ripsmete asemel kõikjale silmade ümbrusesse.
Lumene ja Bourjois’ ripsmetuššide veekindel sisu jõudis ripsmete asemel kõikjale silmade ümbrusesse.Foto: Karin Kaljuläte
Teistest tuššidest hulga soodsam Essence’i ripsmetušš oli pea kõikidest toodetest ka peajagu üle.
Teistest tuššidest hulga soodsam Essence’i ripsmetušš oli pea kõikidest toodetest ka peajagu üle.Foto: Karin Kaljuläte

VÕITJA: Essence Get Big Lashes 2,79 €

Essence’i ripsmetušš on katse suurim üllataja. Paarieurone ripsmetušš hakkas lagunema alles väga tugeva hõõrumise peale, aga ka siis pudenes see puruks, mida oli kerge nahalt ära pühkida.

Lumene True Mystic Volume 14,99 €

Võib ju naljaga pooleks öelda, et ilmselt on Lumene ripsmetušis teistest vähem keemiat, sest see läks juba esimeste veepritsmete peale laiali, aga tegelikult ootab tarbija veekindlat toodet ostes ju eelkõige veekindlust. Vahet pole, kas mustikaekstraktiga või ilma.

Maybelline Lash Sensational 8,99 €

Maybelline’i ripsmetušš pakub küll head kaitset vihma eest, aga vatipadjakesega silmi hõõrudes oli näha, et äärmuslikumates oludes määriks tušš silmaalused mustaks.

Bourjois Volume Glamour Push Up 12,99 €

Bourjois’ ripsmetušš oli tõsine pettumus nagu Lumene omagi. Tušš jooksis korralikult laiali ja kukkus läbi pea kõikides katsetes. Ilmselt peaks see õrnale tibutamisele vastu, aga tugevama vihma korral tõstaks pead silmealune pandakaru.

VÕITJA: L’Oreal Volume Million Lashes 9,99 €

Kui rahas pole küsimus, võib julgelt korvi visata ka L’Oreali ripsmetuši, mis teeb oma töö sama korralikult ära kui palju odavam Essence’i tušš: peab vihmale vastu, ei lähe hõõrudes laiali ega määri.

Millise veekindla ripsmetušiga võib tulla ka veeuputus?
Foto: Karin Kaljuläte

„Üldine ja peamine nõue kosmeetikatoodetele on see, et need peavad olema ohutud. Kui ripsmetušš on veekindel, siis ei saa seda eemaldada vee baasil meigieemaldusvahenditega. Selleks on muud vahendid. Milline neist paremini sobiks, kas õli baasil, mitmefaasiline või mõni muu toode, seda tuleks küsida juba toodet ostes.
Veekindla ripsmetuši koostises on eri ained (parafiinid, silikoonid), mille tõttu ongi ripsmetušil veekindel omadus. Veekindlaid tooteid saab kasutada nii rannas ujumas käies kui ka muudes olukordades, kus on palju niiskust.”

Vaata videot testist:

Allikas: Eesti Päevaleht