Kuidas Kaspar Jancis ja Nukufilmi meeskond sõidavad läbi seitsme Euroopa riigi Horvaatia pealinna Zagrebisse, et näidata sealsel filmifestivalil Eesti aegade kalleimat filmi „Morten and the Spider Queen“ (eestikeelse pealkirjaga „Morten lollide laeval“).

Nukufilmis valmis paar nädalat tagasi esimene täispikk koguperefilm „Kapten Morten lollide laeval”, lavastajaks Kaspar Jancis. Selle tootmine kestis seitse aastat ja eelarve oli 6,2 miljonit Eurot. Film põhineb Jancise lasteraamatul „Seiklus Salamandril”. Mortenist on tehtud ka kaks teatrilavastust ja raadiokuuldemäng.

Filmi üks peategelasi on kollasel jalgrattal külast külla reisiv Maestro Cucaracha, kes on läbikukkunud mustkunstnik, kuid kelle eksituse tõttu seiklused filmis alguse saavad. Nimetatud jalgrattast valmistas Kaspar Jancis elusuuruses koopia, millega sõita Zagrebis toimuvale Animafestile ja Annecy rahvusvahelisele animafilmide festivalile Prantsusmaal.

Kapten Morten on rahvusvaline koostööprojekt, partneriteks Iirimaa, Suurbritannia ja Belgia. Näitlejate nimekirja kuulub mitmeid Hollywoodis läbi löönud iiri näitlejaid, nagu näiteks Michael McElhatton (Game of Thrones) ja Ciaran Hinds (Frozen).

Allikas: Delfi TV