5. Põhja-Korea - Itaalia, 1:0

Itaallased olid 1966. aastal peetud MM-i kindlad favoriidid. Ehkki meeskonnas mängisid paljud toona Euroopa parimad jalgpallurid, triumfeeris lõpuks Põhja-Korea juba esimesel poolajal löödud värava tõttu ning Itaalia teise ringi edasi ei pääsenud. Põhja-Koreast sai muuseas esimene riik väljaspool Euroopat ja Ameerikat, mis maailmameistrivõistlustel veerandfinaali kvalifitseerus.

4. USA - Inglismaa, 1:0

1950. aasta MM-il sõlmiti see kõige ebasobivam liit, mida võiks ette kujutada. USA amatöörmeeskond ei saaks ju kuidagi vastu jalgpalli alalisele võidusoosikule, eks? Vale. Kui ameeriklased kaotasid avamatši Hispaaniale 3:1, siis oodati, et veel suurem saun tuleb neile Inglismaa meeskkonnalt. Inglased hakkas ründama kohe pärast avavilet, ent ameeriklaste väravavaht tõrjus üllatuslikult kõik nende katsed. Sellest said innustust ka tiimikaaslased ja võiduvärav löödi juba esimesel poolajal. Ehk olid inglased ameeriklaste vastupanust nii suures šokis, et sellest ei taastutud? Igatahes tuli matši lõpuks Inglismaal läbi aegade üks piinlikemaid kaotusi vastu võtta.

Kolme suurimat jalkajahmatust vaata videost!